Цимбаліста
|
При удосконаленні лікувальної тактики велика увага приділялась методам активної санації трахеобронхіального дерева. Під керівництвом професора В.Г. Бокша і професора Т.Г. Лебедєвої виконала та захистила кандидатську дисертацію «Санаторно-курортное лечение хронической пневмонии у детей с применением электромагнитного поля СВЧ дециметрового диапазона и внутриорганного электрофореза» (1989 р.).
З вересня 1989 року працює в Івано-Франківському національному медичному університеті. У 1995 році під науковим керівництвом доктора медичних наук, професора Т.Г.Лєбедєвої захистила докторську дисертацію «Клініко-патогенетичне обґрунтування лікування гнійного ендобронхіту у дітей з неспецифічними захворюваннями легень», а 1996 року Ользі Леонтіївні присвоєно звання професора.
З вересня 1999 року очолює кафедру дитячих хвороб факультету післядипломної освіти у складі 4 доцентів, 7 асистентів. На кафедрі проводиться підготовка наукових кадрів в аспірантуру та навчання лікарів у клінічній ординатурі. На кафедрі виконано 4 кандидатських дисертації, а на даний час виконується 5 кандидатських і 1 докторська дисертації. Напрям наукових досліджень учнів і послідовників поєднує патологію органів дихання, обміну речовин, генетично-детерміновані захворювання та захворювання системи крові у дітей.
Науковий доробок О.Л. Цимбалістої складає 225 наукових праць, 35 з яких представлені на міжнародних конгресах, автор 7 патентів, 6 інформаційних листів, 5 методичних рекомендацій. Співавтор навчальних посібників «Параклінічні дослідження в педіатрії» та «Мертвые учат живых».
Запорукою і девізом наукової лікувальної роботи О.Л. Цимбалістої є слова великого педагога Сухомлинського: «Серце віддаю дітям».
У вільний час Ольга Леонтіївна захоплюється музикою, живописом, літературою і є їх справжнім шанувальником та знавцем. |