КОВАЛЬ
Микола Петрович

ГОЛОВА АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ
МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Заслужений юрист України. Член Ради суддів України, член Ради суддів Миколаївської області.

Народився 30 січня 1942 р. у с. Краснокутськ Харківської області.
Вищу освіту здобув у Харківському юридичному інституті (1968 р.). Після закінчення навчання працював стажистом Заводського районного суду м. Миколаєва; з 1969 р. – суддя Казанківського районного суду Миколаївської області; з 1971 р. – суддя Заводського районного суду м. Миколаєва; з 1980 р. – заступник голови Миколаївського обласного суду.
З 1982 р. – голова Миколаївського обласного суду. В 1997 р. Верховна Рада обрала М. П. Коваля безстроково суддею Миколаївського апеляційного суду і призначила головою цього суду. Водночас він є викладачем, доцентом Миколаївського комплексу Одеської національної юридичної академії.
Микола Петрович Коваль займається викладацькою діяльністю, має в активі низку наукових публікацій. Він – співавтор навчального посібника для Миколаївського комплексу Одеської національної юридичної академії ''Основи правознавства в запитаннях та відповідях''. Автор публікацій ''Правосуддя за конституційними нормами і реаліями життя'', ''Затвердження принципів незалежності суду і суддів України'', ''Суддя – слуга закону'' та ін.
Делегат від України на багатьох міжнародних конференціях та семінарах, які проходили в США, Швейцарії, Чехії, Франції.
Микола Петрович удостоєний медалі ''За доблесну працю'', Почесної грамоти Верховного Суду України, Почесної відзнаки голови Верховного Суду України ''За вірність закону'', Почесної відзнаки Миколаївської обласної державної адміністрації ''Святий Миколай Чудотворець'', Почесних відзнак Вищої ради юстиції, Союзу юристів України. Має численні подяки голови Верховного Суду України, голови Миколаївської обласної державної адміністрації та голови Миколаївської обласної Ради народних депутатів.
Апеляційний суд Миколаївської області належить до системи загальних судів України, є модельним судом із впровадження в судову практику положень Європейської конвенції з прав людини.
Апеляційний суд розглядає по першій інстанції цивільні та кримінальні справи, які йому підсудні згідно з законом. Проте основним напрямом роботи суду є розгляд справ, рішення з яких прийняті місцевими судами області, в апеляційному порядку.
Робота суду здійснюється відповідно до піврічних планів, затверджених президією апеляційного суду. У них охоплено всі основні напрями діяльності, що стосуються зміцнення законності при розгляді цивільних, кримінальних та інших судових справ, узагальнення судової практики, роботи з кадрами тощо.
На базі апеляційного суду Миколаївської області щомісячно проводяться науково-практичні семінари з суддями місцевих та апеляційного судів області. Судді та інші працівники місцевих судів області залучаються до проходження науково-виробничої практики в апеляційному суді.
Штатна кількість працівників апеляційного суду Миколаївської області становить 137 осіб, із них 57 суддів.


Логос Україна         КЛОЧКО Іван Олексійович         Зміст         КОВБАСІНСЬКА Галина Василівна