КЛОЧКО
Іван Олексійович

НАЧАЛЬНИК ТЕРИТОРІАЛЬНОГО
УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОЇ СУДОВОЇ
АДМІНІСТРАЦІЇ В ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ


Заслужений юрист України, магістр державного управління.

Народився 6 серпня 1955 р. у с. Нехайки Драбівського району Черкаської області в сім'ї Олексія Івановича і Марії Федорівни – нащадків козацького роду. Візитною карткою роду є вільний козацький дух, віра в Бога, прагнення до справедливого і прекрасного, любов до рідної української землі та її божественної природи, глибока внутрішня шля-хетність, поєднана з самовідданою працьовитістю і ціле-спрямованістю, високим патріотизмом, честю і порядністю.
Після закінчення середньої школи Іван Олексійович протягом року працював і навчався в Золотоніській автошколі ДТСААФ. Проходив військову службу в Збройних Силах колишнього Союзу.
З 1975 по 1977 рр. – інструктор районного комітету ДТСААФ. У 1977 р. вступив до Харківського юридичного інституту імені Ф. Е. Дзержинського, який закінчив у 1981 р. за спеціальністю ''правознавство'' та отримав кваліфікацію ''юрист''.
З 1981 по 1993 рр. працював слідчим, помічником прокурора Ленінського району міста Полтави, помічником прокурора Полтавської області і прокурором відділів прокуратури Полтавської області. У 1993 р. був переведений на посаду заступника начальника юридичного відділу Полтавської обласної державної адміністрації; згодом очолив цей відділ. Працював також завідуючим правовим відділом Полтавської обласної Ради народних депутатів.
У 1998 р. закінчив заочне відділення Академії державного управління при Президентові України, де отримав кваліфікацію ''магістр державного управління''.
У грудні 2002 р. І. О. Клочко був призначений на посаду начальника територіального управління державної судової адміністрації в Полтавській області. Іван Олексійович енергійно взявся за подолання гострих проблем місцевих судів області. Тоді, зокрема, не вистачало суддівських кадрів зі 172 штатних одиниць – 54 вакансії; фінансової заборгованості по заробітній платі та пенсійному забезпеченню суддів; по енергоносіях. Дуже гостро стояло питання про приміщенння для місцевих судів, низький рівень їх матеріально-технічного забезпечення.
Завдяки організаторським здібностям, самовідданості, зваженим рішенням І. О. Клочка, цілеспрямованій діяльності фахівців управління вдалося досягти значних позитивних зрушень в організації діяльності місцевих судів області. Фактично вирішена кадрова: нині в місцевих судах працює 161 суддя, вакантними залишаються 12 посад, на які вже підібрано кандидатів. Створений дієвий резерв кадрів, ведеться активна робота з підвищення кваліфікаційного рівня суддів та працівників судів тощо.
З початку діяльності територіального управління фінансування місцевих судів області збільшилося майже в чотири рази, значно поліпшилося матеріально-технічне забезпечення, а отже, створені належні умови для здійснення правосуддя.
Невичерпна енергія І. О. Клочка є хорошим стимулом для колективу, а відкрите, щире серце дарує людям тепло спілкування.
Нагороджений Подякою Кабінету Міністрів України, медаллю ''Захисник Вітчизни'', ювілейними медалями, орденами Українського козацтва – ''Козацька слава'' ІІІ і ІІ ступенів, ''Гетьман Петро Сагайдачний'', Почесним знаком УСМПА ''За мужність і професійність'' І і ІІ ступенів, Почесними грамотами Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавської обласної Ради, нагрудним знаком Полтавської обласної та міської Рад.
У червні 2007 р. Указом Президента України І. О. Клочку присвоєно Почесне звання ''Заслужений юрист України''.
Іван Олексійович – яскрава особистість, лідер, ініціативний організатор, талановитий керівник, різносторонній за уподобанням, тонкий психолог та аналітик, веселої вдачі, комунікабельний. Любить музику і пісні, гострий тонкий гумор, живопис, цікавиться іконописом, історією України і українського козацтва. А ще він хороший господар і глава сім'ї, добрий, люблячий батько.
За світоглядом І. О. Клочко романтик і філософ. Упевнений в тому, що світ врятує тільки краса. Він шанобливо ставиться до минувшини: зберігає красиві, зворушливі картини і вишиті рушники роботи рук покійної мами Марії Федорівни.
Понад десять років є прихильником екстримального виду спорту – зимового купання, мисливець-любитель і автолюбитель.
Життєва формула Івана Олексійовича: ''Порядність, професійність, патріотизм''.
Наслідують батька обоє його дітей. Син Костянтин працює помічником голови районного суду, донька Маріанна – студентка Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого.
Логос Україна         КОВАЛЕНКО Анатолій Анатолійович         Зміст         КОВАЛЬ Микола Петрович