КОВБАСІНСЬКА
Галина Василівна

ГОЛОВА ДИСЦИПЛІНАРНОЇ ПАЛАТИ
КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Заслужений юрист України, член Спілки юристів України, член Спілки адвокатів України, член Міжнародного союзу адвокатів.

Народилася 4 вересня 1934 р. у м. Омську в сім'ї службовців. Мати за освітою – педагог, батько був військовослуж-бовцем; рано пішов із життя – загинув під час війни 1942 р.
У 1965 р. Галина Ковбасінська вступила до Свердловського юридичного інституту, маючи вже фінансово-економічну освіту та чималий стаж роботи засідателем районного суду. За її словами, обіймаючи цю посаду, із задоволенням захищала людей: шукала істину, відновлювала справедливість.
Після закінчення вищого навчального закладу Галина Василівна працювала стажистом, адвокатом та членом Омської колегії адвокатів. Її високий професіоналізм було високо оцінено – вона двічі обиралася членом президії Омської колегії адвокатів.
У 1978 р. переїхала до Києва – на батьківщину чоловіка. Професійну діяльність розпочала як консультант Президії Київської обласної колегії адвокатів. Невдовзі її прийняли членом Київської обласної колегії адвокатів і членом Президії цієї колегії.
Тривалий час працювала завідуючою Першою обласною юридичною консультацією Київської області.
У 1983 р. за станом здоров'я, змушена була, повернутися на посаду консультанта президії Київської обласної колегії адвокатів. Правда, адвокатську діяльність не залишила. Зокрема, за дорученням вищих органів влади проводила комплексні перевірки роботи адвокатів у багатьох регіонах держави. Для неї прикладами сумлінного служіння своїй справі, порядності, моральності були відомі правознавці С. Ф. Сафулько, С. А. Самарська, К. Г. Маргулян.
У 1987 р. колектив Київської обласної колегії адвокатів виявив Г. В. Ковбасінській високу довіру – обрав її головою Президії колегії.
У 1993 р. вона очолила кваліфікаційно-дисциплінарну комісію адвокатури Київської області. На цю посаду її призначено вже вп'яте!
Галина Ковбасінська стояла біля витоків створення Першого Союзу адвокатів України, котрому передував Всесоюзний з'їзд адвокатів СРСР, в якому вона брала участь.
Г. В. Ковбасінська – секретар Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України з дня її заснування.
Галина Василівна впродовж життя керується моральними принципами. Головний девіз її адвокатської діяльності: ''Не нашкодь людям, які до тебе звертаються, яких ти захищаєш!''. На її тверде переконання, треба бути чесним перед клієнтом; завжди зважати на те, як виглядаєш в очах людей. Вважає, що кожну кримінальну чи цивільну справу слід провести через себе, свою душу.
На перше місце Г. В. Ковбасінська ставить доброту, чесність, порядність – до своїх клієнтів, колег, людей старшого віку.
В Інституті адвокатури при Київському національному університеті імені Тараса Шевченка вела школу підготовки адвокатів, постійно навчала студентів прописних істин: адвокат має бути уважним, відповідальним, вміти вислухати, розуміти; це особа, яка поєднує в собі юридичні знання, досвід роботи й високі моральні якості.
Галина Ковбасінська агітує за створення в Україні єдиного професійного органу, незалежного від держави, який би об'єднав усіх адвокатів. У рамках цього органу обов'язково потрібно залишити дисциплінарну палату в складі, передбаченому чинним ''Законом про адвокатуру''.
Галину Ковбінську радує те, що вже впродовж кількох років в Україні діють Правила адвокатської етики. Вони ефективно впливають на професійну діяльність адвокатів, дисциплінують їх.
Голова кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області побувала у складі офіційної делегації юристів України в США, Китаї, Італії, Франції, Великій Британії. Об'їздивши чимало країн, Г. В. Ковбасінська впевнено стверджує: адвокати України – кращі у світі!
У 1996 р. Г. В. Ковбасінській присвоєно високе звання ''Заслужений юрист України''. Удостоєна ордена Княгині Ольги III ступеня, медалі Союзу адвокатів України ''За заслуги в розвитку адвокатури України''.
Галина Василівна має двох синів, якими по праву гордиться. Ігор та Олександр, а також внучка Марія займаються юридичною діяльністю.


Логос Україна         КОВАЛЬ Микола Петрович         Зміст         КОЛОМОЄЦЬ Тетяна Олександрівна