КІВАЛОВ
Сергій Васильович

НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ III, IV, V
СКЛИКАНЬ, ГОЛОВА КОМІТЕТУ ВРУ
З ПИТАНЬ ПРАВОСУДДЯ


Голова депутатської групи з міжпарламентських зв'язків з Російською Федерацією; доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України; заслужений працівник прокуратури України, академік Академії педагогічних наук; голова Ради керівників вищих навчальних юридичних закладів; почесний президент Одеської національної юридичної академії; голова спеціалізованої вченої Ради Одеської національної юридичної академії із захисту докторських дисертацій, член Вищої ради юстиції України.

Народився 1 травня 1954 р. Дитинство пройшло на Одещині. Після школи була служба у війську на Далекому Сході та вступ на судово-прокурорський факультет омріяного Свердловського юридичного інституту (1976– 1980 роки).
У тому самому інституті закінчив аспірантуру і захистив кандидатську дисертацію (1986). Після захисту виявив бажання працювати в органах внутрішніх справ. У 80-х роках – на оперативній роботі в УВС Свердловської, а згодом – Одеської областей. У той час був у гарячих точках колишнього Союзу: в Абхазії, Азербайджані, Вірменії та ін.
Згодом Сергій Ківалов вирішив продовжити наукову діяльність: читав лекції в Одеському державному університеті.
З 1989 по 1997 рр. – старший викладач, доцент, завідувач кафедри, проректор, ректор Юридичного інституту Одеського державного університету ім.Мечникова. У 1997 р. разом з однодумцями Сергій Ківалов реорганізує Юридичний інститут в Одеську державну юридичну академію. Стає її ректором. А за три роки, у 2000 р. – академія здобуває статус Національної. Нині в ОНЮА навчаються понад 15 тис. студентів і працюють півтора тисячі співробітників. Серед них – майже 200 докторів та кандидатів наук.
У 1996 р. блискуче захистив докторську дисертацію ''Організаційно-правові основи митної справи в Україні''.
У 1998 р. Сергій Ківалов став народним депутатом України III скликання. Того самого року з'їзд працівників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ обирає Сергія Ківалова членом Вищої ради юстиції. А у 2001 р. – Ківалов очолює цей конституційний орган. Паралельно – член Координаційної ради з питань судово-правової реформи при Президентові України, З 2002 р. – народний депутат України IV скликання. Голова підкомітету парламентського контролю Комітету з питань правової політики.
У 2003 р. його було обрано першим головою новоствореної Координаційної Ради юстиції Росії та України. До складу цієї Ради входять голови Конституційних, Верховних судів обох держав, а також російського вищого арбітражного та українського Вищого господарського судів.
У жовтні того самого року з'їздом Ради керівників вищих юридичних навчальних закладів С. В. Ківалова обрано головою цієї Ради. До складу Ради входять ректори університетів, академій та декани юридичних факультетів.
2004 р. – голова Центральної виборчої комісії. Згодом – наукова, правова та політична діяльність. У грудні 2004 р. трудовий колектив Одеської національної юридичної академії знову обирає Сергія Ківалова ректором.
У 2006 р. Сергій Ківалов стає народним депутатом V скликання та очолює Комітет ВР з питань правосуддя. Його обирають керівником депутатської групи з міжпарла-ментських зв'язків з Російською Федерацією – найбільшої депутатської групи.
За результатами парламентської роботи за рік Сергій Ківалов посів 4-те місце серед 450 народних депутатів за кількістю виступів та поданих до розгляду ВРУ законопроектів.
С. В. Ківалов – автор близько 300 наукових праць, підручників, науково-методичних посібників.
Відзначений першою премією в номінації ''Юридичні підручники'' на V Всеукраїнському конкурсі на краще юридичне видання.
Завдяки натхненню та турботам Ківалова на території ОНЮА з'явився храмовий комплекс Святої Велико-мучениці Тетяни – першої і єдиної в Україні студентської церкви. Православна церква нагородила Сергія Ківалова орденом Сергія Радонєжського І і II ступенів, орденом преподобного Нестора Літописця, Святого князя Володимира та іншими відзнаками Православної церкви.
Сергій Ківалов – повний кавалер ордена ''За заслуги''. Також Нагороджений орденом Князя Ярослава Мудрого V ступеня, а також вищими відзнаками багатьох іноземних держав.


Логос Україна         КИСІЛЬ Василь Іванович         Зміст         КІСТЕРСЬКА Світлана Михайлівна