КЕЛЕСТИН
Валерій Васильович

НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ
V СКЛИКАННЯ


Член Ради міжпарламентської ради Україна-НАТО.

Валерій Келестин народився 26 вересня 1964 р. у місті Рогатин на Івано-Франківщині.
Юриспруденція – друга і головна професія Валерія Келестина. Освіту юриста Валерій Васильович здобув у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Диплом юриста у 2003 р. отримав з відзнакою.
Раніше, після служби у війську (1982–1984р.р), у 1990 р., закінчив Львівський державний університет імені Івана Франка, де навчався на геологічному факультеті. Здобув фах інженера-геолога. Однак, розумів, що геологія, хоча й цікава професія, але ''не його'' і твердо вирішує пов'язати своє життя з юриспруденцією.


На засіданні комітету з питань правосуддя Верховної Ради України

Має успішний досвід адміністративної роботи: з 1992 по квітень 2005 р. – до обрання народним депутатом України – обіймав керівні посади на виробничих підприємствах Львівської та Івано-Франківської областей.
Квітень 2005 р. – народний депутат України IV скликання. Прагнучи вдосконалювати законодавство, ввійшов до Комітету з питань законодавчого забезпечення право-охоронної діяльності. Очолив підкомітет, котрий опікувався зверненнями громадян.
У період депутатських повноважень IV скликання Валерій Келестин ввійшов до Колегії Державної митної служби.
З квітня 2006 р. – народний депутат України V скликання. Став членом Комітету з питань В. В. Келестин – член Ради міжпарламентської ради Україна-НАТО, де бере активну участь в оптимізації міжнародних стосунків.
Бере активну участь у законотворчому процесі, зокрема перебуває у складі робочої групи з опрацювання проекту Кримінально-процесуального кодексу України, де про-понує законодавчо запровадити механізми ефективного захисту конституційних прав людини на стадії порушення кримінальної справи, врегулювати процедуру судового контролю на стадії порушення кримінальної справи, захистити права учасників кримінального судочинства та створити дієвий механізм протидії незаконному порушенню кримінальних справ.
За півтора року каденції V скликання Верховної Ради України Валерій Келестин став автором 23 законопроектів. Зокрема, ним у співавторстві подано проект закону, що вже став чинним - Закон України ''Про внесення змін до Закону України'' ''Про застосування амністії в Україні'' щодо приведення норм закону у відповідність із чинним кримінальним законодавством''. Цим законом, нарешті, усунуто неузгодженість норм Закону України ''Про застосування амністії в Україні'' з Кримінальним кодексом України.


Валерій Васильович на засіданні Верховної Ради України

Логос Україна         КАРПЕНКО Маргарита Євгенівна         Зміст         КИСЕЛЬОВ Артем Валерійович