КАРПЕНКО
Маргарита Євгенівна

КЕРУЮЧИЙ ПАРТНЕР КИЇВСЬКОГО ОФІСУ
МІЖНАРОДНОЇ ЮРИДИЧНОЇ ФІРМИ
''ДІ ЕЛ ЕЙ ПАЙПЕР''


Народилася 7 лютого 1967 р. у м. Калуга (Російська Федерація).
У 1991 р., який вважається роком переломних змін на пострадянському просторі, закінчила юридичне відділення Московського державного університету. Вибір професії скоріше був авантюрним, ніж закономірним.
Маргарита Євгенівна орієнтувалася на процесуальне право. Отож прагнула застосувати свої знання на відповідальній посаді в правоохоронних органах чи прокуратурі. Проте плани підкоригувало життя. У 1991 р. вона працювала молодшим юристом у фірмі ''Інаудит'', яка спеціалізувалася на створенні, обслуговуванні та консалтингу спільних підприємств. Невдовзі перейшла в київський офіс компанії ''Артур Андерсен'' (Arthur Andersen), яка входила до Великої П'ятірки найавтори-тетніших міжнародних аудиторських фірм.
Робота, пов'язана з податковим правом, дала Маргариті Карпенко змогу вирости у професіонала високого класу. Високий рівень юридичних послуг, який надавала вищеназвана фірма, приваблював все нових і нових клієнтів.
Через деякий час Велика П'ятірка стала Великою Четвіркою – з олімпу зійшла компанія ''Артур Андерсен'', київська практика якої у 2001 р. стала частиною міжнародної аудиторської фірми ''Ернст енд Янг'' (Ernst & Young). Наступного року Маргарита Карпенко очолила юридичну практику ''Ернст енд Янг'' в Україні – так звану EY Law. Однак, на її думку та думку колег, розвиток юридичної практики у рамках аудиторської фірми був доволі обмеженим. Тому, коли у 2005 р. було досягнуто домовленості щодо передачі ''Ді Ел Ей Пайпер'' української юридичної практики ''Ернст енд Янг'', Маргарита Карпенко та її команда утворили майбутнє ядро київського офісу цієї міжнародної юридичної фірми.
Значну роль у житті Маргарити Євгенівни, у формуванні її як фахівця зіграв Олег Кліточенко, відомий юрист України, що свого часу очолював юридичну практику ''Артур Андерсен'' в Україні, а нині є позаштатним радником ''Ді Ел Ей Пайпер Україна''.
Маргарита Євгенівна поєднує в собі кращі якості менеджера та юриста. Нині найголовніше для неї – керівництво командою, підтримання лідируючих позицій компанії на українському ринку, розроблення стратегічних цілей, робота з людьми, забезпечення адекватної мотивації, розвиток лояльності персоналу до філософії компанії.
''Ді Ел Ей Пайпер'' є однією з найбільших у світі організацій з надання юридичних послуг, яка має бізнес-присутність у 24 країнах. У 62 офісах компанії нині працюють понад 3200 юристів. Вони надають повний спектр юридичних послуг у сферах корпоративного права, придбання та приєднання, фінансів, комерційного права, енергетики, нерухомості та будівництва, готельного бізнесу, управління кадрами, інтелектуальної власності, податків, технологій, засобів масової інформації та зв'язку, ведення судових справ, митного права, валютного регулювання.
Одним із пріоритетів діяльності ''Ді Ел Ей Пайпер'' є формування та розвиток відносин з клієнтами, виходячи з їхніх потреб у юридичних послугах, незалежно від географії бізнесу.
М. Є. Карпенко приділяє багато уваги розвитку практики корпоративної соціальної відповідальності в київському офісі ''Ді Ел Ей Пайпер''. Зокрема, з її ініціативи започатковано Всеукраїнський стипендіальний конкурс ''Ді Ел Ей Пайпер'' для студентів-правників; кращі із них мають можливість стажуватися в офісах компанії, включаючи іноземні, отримувати стипендії. У планах – реалізація багатьох інших проектів у цій сфері в Україні.
Активна юридична діяльність Маргарити та її громадська позиція не заважають приділяти велику увагу сім'ї. Маргарита Карпенко виховує доньку Марію. Разом із сім'єю полюбляє подорожувати та кататися на велосипеді.
Життєве кредо Маргарити: ''Постійне прагнення до досконалості та гармонії''.Логос Україна         КАПЛУН Юрій Вікторович         Зміст         КЕЛЕСТИН Валерій Васильович