ДАНЮК
Василь Васильович

ГОЛОВА ХУСТСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ
ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Заслужений юрист України.

Народився 28 липня 1947 р. у м. Хусті Закарпатської області.
Трудову діяльність розпочав у грудні 1965 р. судовим виконавцем Хустського районного народного суду Закарпатської області. На вибір професії Василя Данюка мали вплив друзі, які порадили вступати на юридичний факультет Львівського держуніверситету. А ось батьки мріяли, щоб син здобув фах лікаря.
Та В. В. Данюк жодного разу не пошкодував про те, що обрав саме юриспруденцію. Успішно поєднував роботу з навчанням в університеті, хоча це було нелегко.
Василю Васильовичу ввійти у суддівство допомагали Юрій Васильович Мартин, Людвіг Андрійович Гіриц та ін. Його виховував справжнім українцем, покликаним захищати інтереси простих громадян, дядько Юрій Васильович Шкрьобинець, який працював письменником-перекладачем і був удостоєний премії імені М. Т. Рильського.
З липня 1969 р. по серпень 1972 р. В. В. Данюк обіймав посаду державного нотаріуса Мукачівської державної нотаріальної контори Закарпатської області. З серпня 1972 по січень 1973 р. – державний нотаріус Виногра-дівської нотаріальної контори Закарпатської області.
З січня по травень 1973 р. – виконуючий обов'язки народного судді Виноградівського районного народного суду Закарпатської області. Після цього на рік змінив цивільний одяг на військовий – проходив службу в армії.
Демобілізувавшись, знову повернувся до улюбленої справи. Протягом кількох місяців виконував обов'язки нотаріуса Хустської державної нотаріальної контори Закарпатської області; обіймав посаду адвоката Виноградівської юридичної консультації Закарпатської обласної колегії адвокатів.
З жовтня 1974 р. по квітень 1976 р. – старший державний нотаріус Мукачівської державної нотаріальної контори.
З квітня 1976 р. по червень 1987 р. – народний суддя Хустського районного народного суду Закарпатської області.
В. В. Данюк очолював Хустський районний суд Закарпатської області з червня 1987 р. по травень 2003 р. Після цього обіймав посади судді, виконуючого обов'язки першого заступника голови, першого заступника голови Апеляційного суду Закарпатської області.
З травня по грудень 2004 р. – виконуючий обов'язки голови Хустського районного суду Закарпатської області.
З грудня 2004 р. і по теперішній час – голова Хустського районного суду Закарпатської області.
З 1994 р. по 2002 р. – член, голова кваліфікаційної комісії суддів Закарпатської області. З 2002 р. дотепер – член кваліфікаційної комісії суддів Львівського округу.
Стаж В. В. Данюка у галузі права становить понад 41 рік, із яких понад 31 рік життя присвятив суддівству.
У грудні 1995 р. йому присвоєно перший кваліфікаційний клас судді.
Нагороджений відзнакою Вищої Ради юстиції України (2002), Почесною грамотою Верховного Суду України та Ради Суддів України (2005), орденом Святого Миколая Чудотворця, Почесною грамотою Верховної Ради України (2007).
Василь Данюк завдячує успіхам, які досяг на життєвій ниві, сім'ї, трудовому колективу. На його думку, важливо з повагою ставитися до всіх людей, не поділяючи їх на категорії. Цим мудрим правилам з дитинства навчала його мати.
В розумінні Василя Васильовича бути гарним юристом – це, насамперед, справедливо ставитися до людей, дотриму-ватися законодавства. Нині він сам є вихователем і наставником: підготував сім суддів та помічників суддів, четверо з яких працюють в м. Хусті, інші – в Апеляційному суді Закарпатської області.
Дружина Ольга Михайлівна – інженер-будівельник. Донька Олеся працює приватним нотаріусом. Вона успадкувала від батька багато позитивних рис: толерантність, врівноваженість. Дружина та донька завжди підтримують чоловіка та люблячого татуся.
Змолоду захоплювався футболом, часто захищав честь міста та району на змаганнях. Ще одне хобі – водіння автомобіля. Та найбільше Василь Васильович любить займатися вихованням свого улюбленця – внука Олежика.
Життєве кредо: ''Порядність, повага, доброта до людей, добросовісна професійна діяльність у забезпеченні справедливого і законного правосуддя''.

Логос Україна         ДАНИЛЮК Степан Іванович         Зміст         ДЕРЕВ'ЯНЧУК Володимир Анатолійович