ГОРБУНОВА
Лідія Миколаївна

ПРОРЕКТОР З ЮРИДИЧНИХ ПИТАНЬ
КИЇВСЬКОГО МІЖНАРОДНОГО
УНІВЕРСИТЕТУ


Заслужений юрист України, кандидат юридичних наук, заступник міністра юстиції України у відставці.

Народилася 20 грудня 1956 р. в с. Лутайка Прилуцького району Чернігівської області в селянській родині.
Після закінчення загальноосвітньої школи для себе вирішила бути юристом і поїхала вступати до Київського державного університету імені Тараса Шевченка. Однак з першого разу омріяна висота виявилася недосяжною. Тому після здобуття робітничої професії в Київському технічному училищі № 3 стала працювати монтажником радіо-апаратури у ВО ''Електроманш''. Вступила на вечірнє відділення технікуму промислової автоматики та успішно поєднувала навчання з роботою. Водночас не полишала мрію стати юристом. У 1983 р. вступила до Київського державного університету імені Тараса Шевченка.
Дипломованим спеціалістом розпочала професійну кар'єру в 1989 р. як юрисконсульт на Київському заводі електронно-обчислювальних та управляючих машин.
З 1991 р. до 1992 р. – начальник юридичного бюро інституту ''УкрНДІпродмаш''.
З 1992 р. до 1993 р. – юрисконсульт НВО ''Харчопром''.
Протягом 1993–1997 рр. пройшла шлях від провідного консультанта до першого заступника начальника управління Міністерства юстиції України.
У 1997 р. очолювала управління юридичного забезпечення Національного агентства України з реконструкції та розвитку.
З жовтня 1997 р. – начальник управління державної реєстрації відомчих нормативних актів Міністерства юстиції України.
З листопада 1998 р. до жовтня 2001 р. – заступник міністра юстиції України.
З жовтня 2001 р. до липня 2003 р. – заступник державного секретаря Міністерства юстиції України.
У липні 2003 р. знову була призначена на посаду заступника міністра юстиції України. Посаду обіймала до травня 2007 р. Під її керівництвом було створено та впроваджено в життя Єдиний державний реєстр нормативно-правових актів, а також офіційне видання ''Бюлетень Міністерства юстиції України''.
Як заступник голови Всеукраїнської міжвідомчої коорди-наційно-методичної ради з правової освіти населення велику увагу приділяла правовій освіті дітей та молоді. Нагороджена відомчою відзнакою Міністерства освіти та науки ''Відмінник освіти України''.
Як керівник Експертної групи з підготовки проектів міжнародних договорів України про правовідносини та правову допомогу у цивільних та кримінальних справах провела понад 20 офіційних переговорів на міждержавному рівні щодо підготовки міжнародних договорів.
Автор багатьох актуальних наукових статей у юридичних та наукових виданнях. Брала участь у розробленні численних законопроектів у сфері конституційного, адміністра-тивного, соціального та гуманітарного законодавства.
Нагороджена орденом ''За трудові досягнення'' III ступеня Міжнародного відкритого рейтингу популярності та якості товарів і послуг ''Золота Фортуна'' (2002), Почесною грамотою Кабінету Міністрів України (2006), відомчими відзнаками та численними подяками. Переможець Третього Всеукраїнського конкурсу ''Професійне досягнення – юрист року'' в номінації ''Юрист-працівник органів юстиції'' (2002).
Чоловік, Олег Володимирович, головний інженер ВАТ ''Укрексімбанк''. Старший син Володимир навчається на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Молодший син Владислав – студент Київського національного транспорт-ного університету.
Життєве кредо: ''Твори добро, і воно повернеться до тебе сторицею''.

Логос Україна         ГОНЧАРУК Юрій Георгійович         Зміст         ГОСУДАРСЬКИЙ Валентин Францович