ГОСУДАРСЬКИЙ
Валентин Францович

ГОЛОВА АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ
ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Заслужений юрист України, член Ради суддів України, член Ради суддів загальних судів Львівської області.

Народився 30 січня 1948 р. у с. Полянь Славутського району Хмельницької області в багатодітній родині Франца Станіславовича та Ганни Артемівни (в дівоцтві Шпак). Валентин був передостанньою дитиною в сім'ї. Його молодший на рік брат Віктор, на жаль, рано пішов із життя, у 1988 р. Старший брат Василь – кандидат технічних наук, проживає в Києві. Сестра Ніна – на Хмельниччині.
Відразу після закінчення середньої школи в рідному селі, у 1966 р., Валентин Францович переїхав у смт Понінка Полянського району Хмельницької області і, здобувши 6-й розряд, став працювати машиністом зошитового агрегату Понінківського целюлозо-паперового комбінату.
Пропрацювавши рік на комбінаті, зрозумів, що виробництво – це не його стихія і вступив на юридичний факультет Львівського державного (нині – національний) університету ім. Івана Франка, який закінчив у 1973 р. Ще до отримання диплома про вищу освіту був обраний суддею народного суду Шевченківського району м. Львова.
У травні 1978 р. В. Ф. Государського обрали членом Львівського обласного суду. Сім років із своєї трудової біографії (1979–1986) Валентин Францович віддав роботі інструктора відділу адміністративних органів Львівського обкому Компартії України. І ось уже понад 20 років (з 1986 р.) він очолює Апеляційний суд Львівської області (раніше – Львівський обласний суд). Упродовж 1986–1989 рр. обирався депутатом Львівської обласної ради.
Під вмілим керівництвом Валентина Государського суди Львівської області посідають перші місця в Україні з якості розгляду судових справ. У червні 1997 р. Верховною Радою України його було обрано суддею безстроково. Нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України, відзнакою Вищої ради юстиції.
Валентин Францович погоджується із західними оцінками свого фаху: ''Робота судді – це вершина кар'єри юриста, що потребує не лише добрих знань, а в багатьох випадках – і мужності''.
Його життєве кредо: ''Порядність і справедливість''.
Разом з дружиною Аллою Топольською, яка працює викладачем англійської мови Львівського державного медичного університету ім. Данила Галицького, вони виховали двох дітей, які обрали професію батька. Старша донька Наталія працює приватним нотаріусом у м. Львові. Син Андрій за фахом – юрист, працівник Західної регіональної митниці.

Логос Україна         ГОРБУНОВА Лідія Миколаївна         Зміст         ГРЕЧКІВСЬКИЙ Павло Миколайович