ГОЛУБ
Юрій Володимирович

ПРОКУРОР ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Державний радник юстиції 3 класу, почесний працівник прокуратури України, заслужений юрист України.

Народився 14 жовтня 1951 р. в с. Розсоха Чорнобильського району Київської області в сім'ї сільських учителів.
Після аварії на Чорнобильській атомній станції жителі села потрапили під примусове виселення. Отож довелося покинути цей край, з яким пов'язані найтепліші спогади дитинства.
Юрій Голуб розпочав трудовий шлях у 1969 р. на заводі ''Будшляхмаш'', де опанував професію токаря, згодом – наладчика газозварювальної апаратури. Проте Юрій Володимирович не зупинився на досягнутому – вирішив продовжити навчання. Для здобуття вищої освіти обрав юридичний факультет Київського державного університету імені Тараса Шевченка. У нього були чудові педагоги-вихователі – Гончаренко Владлен Гнатович (викладач криміналістики), Катрич Василь Михайлович (викладач історії держави та права зарубіжних країн) і Діна Іванівна Боброва (викладач цивільного права).
Ще під час навчання одружився з однокурсницею Людмилою. Отож, можна сказати, що сім'я Голубів закінчувала юридичний факультет вже втрьох: у молодих правників народився син Андрій.
Юрій Голуб розпочав професійну діяльність помічником прокурора Макарівського району (1977–1980 рр.).
З 1980 по 1984 рр. обіймав відповідальну посаду прокурора Поліського району Київської області.
З 1984 по 1997 рр. – прокурор Вишгородського району Київської області.
З 1997 по 2003 рр. – заступник, а потім перший заступник прокурора Київської області.
Був учасником ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС (1986).
У липні 2003 р. Ю. В. Голуб очолив прокуратуру Тернопільської області.
Юрій Володимирович – прекрасний фахівець, звик доводити всі справи до логічного завершення. Формула успіху, яку він використовує, проста і водночас універсальна: ''Не відкладати на завтра те, що можна зробити сьогодні''.
У колегах цінує чесність і порядність, відданість справі. Не терпить лицемірства та брехні.
Ю. В. Голуб своїм наставником вважає колишнього прокурора Макарівського району, на жаль, вже покійного М. П. Арапіна. Микола Петрович передав багатий досвід слідчої роботи майбутнім фахівцям з права; у пам'яті людей він залишився чесним, порядним працівником.
Теплими словами згадує Юрій Володимирович і колишнього прокурора Київської області Юрія Олександровича Антоненка (також вже пішов із життя).
У 2001 р. Ю. В. Голубу присвоєно високе звання ''Почесний працівник прокуратури'', у 2006 р. – ''Заслужений юрист України''.
Подружжя Голубів гордиться своїми дітьми. Цікаво, що старший Андрій, молодший Олександр та Наталка також здобули вищу юридичну освіту у Київському державному університеті імені Тараса Шевченка. Нині дочка працює в юридичній фірмі, Андрій – заступник прокурора Оболонського району м. Києва, Олександр – провідний юрисконсульт Держкомрезерву України.
Дружина Людмила Андріївна – нотаріус. Вона, за словами Юрія Володимировича, є вірним другом і порадником.
У вільний час, якого завжди не вистачає, Юрій Голуб любить читати. Серед інших його захоплень – полювання, рибальство і футбол.
Життєве кредо: ''Немає нічого гіршого незавершених справ''.Юрій Володимирович разом з онуками
Логос Україна         ГОЛОВКІН Олександр Васильович         Зміст         ГОНЧАРУК Юрій Георгійович