ГОЛОВКІН
Олександр Васильович

ПРОКУРОР ОБОЛОНСЬКОГО РАЙОНУ
м. КИЄВА


Заслужений юрист України, кандидат юридичних наук, доктор філософії, доцент Академії прокуратури України.

Народився 1 квітня 1965 р. у м. Києві. Батько – Василь Васильович (помер у 1985 р.), мати – Олена Миколаївна, пенсіонерка.
О. В. Головкін – нащадок шляхетної дворянської родини бояр та графів Головкіних. Ще в першій половині ХII ст. налічувалося кілька родин Головкіних у Тверській губернії; в подальшому деякі з них виділились в окремі дворянські родинні гілки.
Олександр Головкін строкову службу проходив у Військово-Морському флоті колишнього Союзу. Звільнившись у запас, вирішив продовжити навчання – вступив на юридичний факультет Київського державного університету імені Тараса Шевченка.
Понад 17 років обіймав різні посади в органах прокуратури м. Києва та прокуратури України: помічником прокурора Дніпровського району м. Києва, прокурором, старшим прокурором відділу загального нагляду прокуратури м. Києва, заступником прокурора Подільського району м. Києва, заступником прокурора м. Києва, більше п'яти років обіймав керівні посади в Генеральній прокуратурі України: начальник відділу, начальник управління, старший помічник Генерального прокурора України, старший помічник першого заступника Генерального прокурора України.
Олександр Васильович із плеяди кращих працівників. Входив до складу прокурорської делегації, яка брала участь у міжнародних форумах та конференціях – на них напрацьовувалися спільні шляхи вирішення проблем, що виникають під час здійснення офіційних процедур: надання правової допомоги у кримінальних справах, сприяння національним органам різних держав під час розслідування у кримінальних справах з питань корупції про транснаціональну злочинність, а також проблемні питання видачі злочинців, надання міжнародної правової допомоги, у тому числі заходи боротьби з відмиванням прибутків від злочинної діяльності та фінансуванням тероризму.
О. В. Головкін – заслужений юрист України, старший радник юстиції, входив до складу Вищої атестаційної комісії Генеральної прокуратури України (2000–2001 рр.), був членом колегії прокуратури м. Києва (2001 р.), доцент Академії прокуратури України.
Нещодавно вийшла у світ монографія О. В. Головкіна ''Групова злочинність''. Як зазначає її автор, необхідність звернення до теми групової злочинності обумовлена й тим, що тільки з прийняттям Кримінального кодексу України 2001 року вперше у кримінальному законодавстві визначені форми співучасті у злочині; і хоча в Україні за останні роки проведено кілька кримінально-правових досліджень співучасті у злочині, кримінологічні дослід-ження групової злочинності загалом, а не окремих її видів, відсутні.
Автор монографії зосередився на вирішенні широкого кола дослідницьких завдань: визначення сутності групового злочину в кримінальному праві України; аналіз сучасних наукових підходів до визначення поняття групової злочинності; з'ясування місця групової злочинності у загальній структурі злочинності; з'ясуванні закономір-ностей формування та особливостей мотивації групової злочинної поведінки; розроблення заходів загально-соціального і спеціально-кримінологічного попередження групової злочинності та ін.
Нагороджений багатьма орденами та Хрестами Пошани, знаками ''Почесний працівник прокуратури України'', ''Подяка за сумлінну службу в органах прокуратури'' I ступеня. Неодноразово отримував подяки голови Київської міської державної адміністрації та районних державних адміністрацій м. Києва; заохочувався керівництвом прокуратури м. Києва та Генеральним прокурором України.
Сім'я Головкіних виховує доньку Анну (1995 р. н.) та сина Гліба (2001 р. н.).
У вільний час захоплюється верховою їздою, тенісом, любить грати в гольф, більярд.
Логос Україна         АВЕР'ЯНОВ Вадим Борисович         Зміст         ГОЛУБ Юрій Володимирович