ГРИЩЕНКО
Дмитро Іванович

ДИРЕКТОР ЮРИДИЧНОЇ І ПАТЕНТНОЇ
ФІРМИ ''ГРИЩЕНКО І ПАРТНЕРИ''


Заслужений юрист України, член Міжнародної адвокатської асоціації, член Київської обласної адвокатури.

Народився 21 січня 1958 р. у м. Києві.
Д. І. Грищенко закінчив факультет міжнародного права Київського університету імені Тараса Шевченка (1980).
Дмитро Грищенко неодноразово проходив практику в провідних іноземних юридичних компаніях, таких як Debevoise & Plimpton та Chadbourne & Parke в Нью-Йорку.
Дмитро Грищенко розпочав трудову діяльність стажером-дослідником, згодом молодшим науковим співробітником у відділі міжнародного права та порівняльного правознавства в Інституті держави та права АН УРСР (1980). Набув великого досвіду роботи з українськими зовнішньо-торговельними та політичними структурами.
На початку 90-х років обіймав посаду директора юридичної фірми ''Грищенко, Фрішберг, Палеашвілі'' Лтд.
У 1992 р. Дмитро Іванович заснував фірму ''Грищенко та Партнери''. Цікава історія її створення. На початку 90-х років він проходив юридичне стажування в США. Якось, повертаючись додому, на борту літака виникла ідея організувати з друзями юридичну компанію. Сказано – зроблено!
На зорі своєї діяльності фірма ''Грищенко та Партнери'' орієнтувалася на іноземні компанії, які почали освоювати український ринок.
Нині до складу компанії входять 8 партнерів; працює понад 40 спеціалістів. Спеціалізація: корпоративне право, банківське право, операції з цінними паперами, захист інтелектуальної власності, адміністративне право, судове та арбітражне провадження, експортно-імпортні операції, антимонопольне право, комерційне право, міжнародне право, податкове право, нерухомість, трудове право, приватизація, патентознавство, торгові марки тощо.
Дмитро Грищенко був юридичним радником України в трьох арбітражних спорах у рамках Міжнародного центру по врегулюванню інвестиційних спорів (ICSID, Вашингтон). Широкий резонанс отримала судова справа за позовом на 9 млрд грн, який пред'явила Україні американська компанія Generation Ukraine. Дмитро Грищенко, разом з групою радників, довів, що претензії американської сторони безпідставні.
Дмитро Грищенко є членом Київської обласної адвокатури, Асоціації правників України (АПУ), Асоціації адвокатів України (ААУ), Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП), Київської громадської організації ''Телеком Клуб'' (телекомунікації), Американської торгової палати в Україні (American Chamber of Commerce in Ukraine), Європейської Бізнес Асоціації (European Business Association), Міжнародної Адвокатської Асоціації (International Bar Association), Американської Асоціації Юристів (American Bar Association), Британського Бізнес Клубу в Україні (BBCU) та міжнародного юридичного клубу OASIS.
Дмитро Грищенко є одним з авторів Закону України ''Про зовнішньоекономічну діяльність'', Закону і Декрету ''Про режим іноземного інвестування''.
Він також є співавтором ''Інвестиційного Довідника по Україні'', підготовленого ОЕСР в 1993 р., науково-юридичної праці ''Международный центр по урегулированию инвестиционных споров (ИКСИД): Некоторые вопросы юрисдикции и арбитражного производства'' (2005).
За підсумками 2000 р. Дмитро Іванович Грищенко став Лауреатом Всеукраїнського конкурсу ''Юрист року'' в номінації ''Практикуючий юрист''.
У 2003 р. за значний особистий внесок у перемогу України в арбітражній справі за позовом американської компанії Generation Ukraine в ICSID Дмитро Грищенко відзначений Подякою Кабінету Міністрів України.
У 2004 р. Указом Президента України йому присвоєно почесне звання ''Заслужений юрист України''.
Життєве кредо: ''Мой финиш – горизонт, а лента – край земли'' (цитата з пісні Володимира Висоцького).


Логос Україна         ГВОЗДЕЦЬКИЙ Віктор Демидович         Зміст         АВЕР'ЯНОВ Вадим Борисович