АСТАХОВА
Тамара Валеріївна

ЧЛЕН ЦЕНТРАЛЬНОЇ ВИБОРЧОЇ КОМІСІЇ

Почесний партнер ТОВ ''Юридична компанія ''Ей. Бі. Ейч.''. Третейський суддя постійно діючого Третейського суду при юридичній корпорації ''Принцип'', консультант Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу.

Народилася 22 липня 1976 р. у м. Києві. Вищу освіту здобула на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка (1993–1998). Професійну кар'єру розпочала ще в період навчання у названому престижному закладі як помічник юриста.
У 1995–1998 рр. – юрист телекомпанії ''АІТІ'', у 1997–1998 рр. – юрист управління, член правління АКБ ''Київський інвестиційний банк''. Новий трудовий етап біографії пов'язаний з підприємством ''Кнауф'', де Тамара Астахова пройшла шлях від юриста до начальника юридичного відділу. Працювала також у групі підприємств ''Шкода''.
З 2002 по 2006 рр. обіймала посади начальника регіональної юридичної служби, начальника юридичного управління, начальника юридичного департаменту, заступника директора юридичної служби з корпоративних питань закритого акціонерного товариства ''А.Е.С. Київобл?енерго''. Тут Тамара Валеріївна вдосконалила свою спеціалізацію у сфері енергетичного та корпоративного права. На її думку, на українському юридичному ринку дуже мало юристів, які спеціалізуються в цій галузі права.
У грудні 2005 р. створила власну юридичну компанію ''Ей. Бі. Ейч.''. Корпоративна філософія компанії орієнтована не на кількість клієнтів, а на якість їх обслуговування і націлена на закріплення позицій у сегменті елітних і якісних юридичних послуг, а також на активну підтримку соціальних проектів.
Основні сфери спеціалізації компанії – енергетичне право, корпоративне право, due diligence, M&A, цінні папери. Юристи компанії спеціалізуються на правовому забезпеченні енергетичної галузі. Серед клієнтів ''Юридичної компанії ''Ей. Бі. Ейч.'' – великі закордонні і вітчизняні корпорації, виробничі й енергетичні компанії.
Згідно з рейтингом ''Юристи України - 2006. Вибір клієнта'', який провело провідне національне юридичне видання ''Юридична газета'', Тамара Астахова визнана кращим юристом року. Вона вважає: бути хорошим спеціалістом означає бути професійним, відповідальним та послідовним. На першому місці має бути професійна етика, бо тільки кваліфікований юрист зможе запропонувати варіант вирішення проблеми клієнта.
Тамара Астахова заявляє: ''Чесно працювати юристом можна!'' На її думку, юристи, які часто стикаються з корупцією у владних та судових органах, самі ж її породжують; створювати прецеденти треба виключно правовими механізмами та дотриманням професійної етики.
Чи не найголовніше професійне кредо, яким послуговується Тамара Астахова: ''Ніколи не запевняй клієнта у перемозі в справі, якщо не бачиш у ній адвокатської позиції''. Вона заявляє: надавати нескінченні обіцянки, консультації клієнтові, а потім констатувати, що справа безперспективна, – неприпустимо для іміджу професійного юриста. Для неї чесне ім'я і репутація компанії є одним із головних пріоритетів.
1 червня 2007 р. Т. В. Астахову було обрано до складу Центральної Виборчої Комісії. Основним проблемним аспектом на шляху розвитку громадянського суспільства є існування корупції в усіх гілках влади. Корупція – це криве дзеркало суспільства, в якому відображуються економічний, політичний та соціальний стан держави.
Боротьба з нею – це проблема не лише правоохоронних і судових органів, на її переконання, юристи, від яких залежить функціонування законодавчої та правозахисної системи в державі, не повинні бути байдужими до цього деструктивного явища. Одним із дієвих механізмів протидії корупції є створення законодавчої бази, яка б передбачала безпосередню особисту відповідальність за корупційні дії, а також здійснення професійного громадського контролю за діяльністю публічної влади.
Тамара Астахова у вільний час захоплюється філософією, літературою. Разом з чоловіком виховують доньку Маргариту.
Логос Україна         АНДРЕЙЦЕВ Володимир Іванович         Зміст         БЕРЕЖНА Ірина Григоріївна