ШМАТЧЕНКО
Валерій Михайлович

НАЧАЛЬНИК МУКАЧІВСЬКОГО
МІСЬКРАЙОННОГО УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ
ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБАСТІ


Народився 2 вересня 1951 р. у м. Артемівську Луганської області.
У 1965 р., після закінчення восьми класів, вступив на навчання до Харківського літакобудівельного професійно-технічного училища №5. Молодий робітник опановував ази професійної майстерності на Харківському авіаційному заводі.
З листопада 1969 р. по листопад 1971 р. служив у лавах Радянської Армії. Звільнившись у запас, одягнув мілі-цейську форму – з 1971 по 1992 р. працював в органах внутрішніх справ Головного управління внутрішніх справ м. Москви.
У 1984 р. вступив до Академії МВС СРСР. Під час навчання брав участь у дослідницько-наукових розробках, які стали предметом написання і схвалення на відповідних кафедрах робіт ''Принципи радянського кримінального процесу'', ''Смертна кара, її відміна в радянському кримінальному законодавстві, за і проти'', ''Криміналістика як базова ланка доказів у радянському кримінальному процесі''.
У 1989 р. Валерій Шматченко отримав диплом Академії МВС за фахом ''Юрист-правознавець''.
У 1992 р. по переводу перейшов в Управління міністерства внутрішніх справ у Закарпатській області. Перебував на різних посадах, у тому числі працював на викладацькій роботі. У березні 1998 р. пішов на пенсію за вислугою років.
У січні 1999 р. В. М. Шматченко призначений на посаду начальника Мукачівського районного управління юстиції Закарпатської області.
У грудні 2004 р., у зв'язку з ліквідацією Мукачівських міського та районного управлінь юстиції та створенням Мукачівського міськрайонного управління юстиції, був призначений на посаду начальника новоствореного міськрайонного управління юстиції.
Основні напрямки діяльності Мукачівського міськрайон-ного управління юстиції:
- сприяння розвитку системи правової допомоги населенню з метою забезпечення захисту прав і свобод людини і громадянина;
- організація виконання рішення судів та інших органів (посадових осіб) відповідно до Законів України;
- організаційне забезпечення та координація діяльності державної виконавчої служби, нотаріату, органів реєстрації актів цивільного стану, інших органів юстиції. Контроль за виконанням актів Мін'юсту стосовно нормативно-методичного забезпечення діяльності бюро технічної інвентаризації;
- державна реєстрація нормативно-правових актів;
- легалізація місцевих об'єднань громадян та інших юридичних осіб;
- здійснення правової освіти населення та методичне керівництво правовою роботою в місцевих органах виконавчої влади, на державних підприємствах, в установах та організаціях.
В. М. Шматченко – автор актуальних матеріалів з правової тематики у місцевих та обласних засобах масової інформації. Зокрема, про кадрове забезпечення в органах юстиції області; про правову освіту населення як складову єдиної системи розбудови Української правової держави; про неможливість користування правами без виконання обов'язків тощо.
За сумлінну працю, високий професіоналізм Валерій Ми-хайлович удостоєний Подяки Міністерства внутрішніх справ СРСР (1975), медалі ''За бездоганну службу'' в органах внутрішніх справ України III, II, I ступенів, медалі ''Ветеран органів внутрішніх справ України'' (1998), Подяки Закарпатського обласного управління юстиції (2004).
Одружений. Дружина – Анна-Марія Юліївна. Подружжя має двох синів – Радіона та Валентина і четверо онуків: Михайла, Еріку, Даяну та Ксенію.
Валерій Шматченко керується принципом: ''Любити роботу, робити для себе і для інших''.
Життєве кредо: ''Все, що не робиться, все на краще''.
Логос Україна         ШУПЕНЯ Микола Миколайович         Зміст         ШУМІЛОВ Андрій Станіславович