ШУПЕНЯ
Микола Миколайович

ЗАСТУПНИК МІНІСТРА ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ





Суддя Міжнародної організації ''Лицарський орден Архистратига Михаїла'', член Союзу юристів України.

Село Шишківці на Буковині – мала батьківщина Миколи Шупені. Тут він народився 3 лютого 1957 р. в селянській родині Миколи Васильовича та Василини Миколаївни.
Неконфліктність, цілеспрямованість, вимогливість до себе й до інших – ці риси формувалися змалку, особливо під час навчання у школі. Тоді ж формувався характер лідера, правдолюба, який спонукав Миколу – військовослужбовця строкової служби боротися в армії з ''дідівщиною''.
У період змужніння Микола Шупеня багато часу приділяв читанню художньої літератури, тренував себе фізично; понад усе любив футбол, тому не випадково став наставником авторитетної в області дорослої футбольної команди.
У 1977 р. він став студентом Харківського юридичного інституту, де здобув спеціальність правознавця, а в 1981 р. був направлений на роботу адвокатом Кельменецької юридичної консультації Чернівецької області. У січні 1983 р. Миколу Миколайовича було призначено завідувачем Кельменецької юридичної консультації. У 1987 р. – обрано суддею Кельменецького районного народного суду.
У 1992 р. М. М. Шупеня очолив Чернівецьке обласне управління юстиції. На цю посаду Миколу Миколайовича запросив тодішній керівник області Іван Гнатишин, враховуючи уже добре проявлені ним безкомпромісність і правдолюбство. Ці риси знадобилися Миколі Шупені і на посаді заступника Державного секретаря Міністерства юстиції України (з червня 2002 р.) та заступника Міністра юстиції України (з липня 2003 р.).
Досвід роботи очолюваних ним колективів узагальнювався та рекомендувався для впровадження у правозастосовчі інстанції.
М. М. Шупеня відповідав у центральному апараті Міністерства юстиції України за Департамент державної виконавчої служби, управління з легалізації об'єднань громадян, управління з розгляду звернень та державне підприємство ''Укрспецюст''.
За його активної участі розроблено надзвичайно актуальні зміни до Законів України ''Про Державну виконавчу службу'', ''Про виконавче провадження'', які були затверджені Верховною Радою України і суттєво вплинули на ефективність діяльності Державної виконавчої служби.
М. М. Шупеня – депутат двох скликань Кельменецької районної ради. Обирався головою обласної виборчої комісії на виборах депутатів та керівництва області, заступником голови обласної комісії з проведення Всеукраїнського референдуму у 2002 р.
Протягом багатьох років Микола Миколайович активно працював у складі Колегії при голові Чернівецької обласної державної адміністрації, обласного координаційного комітету з боротьби зі злочинністю, атестаційної палати кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури області.
Він – один із засновників Спілки юристів Чернівецької області. Як її голова багато зусиль доклав до розбудови та становлення структурних осередків.
У 1977 р. М. Шупеня започаткував друкований орган Спілки юристів – газету ''Юридичні новини''. За його ініціативи та безпосередньої участі видано 12 збірників законодавчих актів з різних галузей права.
Нагороджений орденами Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого, Христа Спасителя, Пресвятої Богородиці Покрови, лицарським Хрестом ''За заслуги'', лицарським Хрестом ''Благочестя''.
Дружина, Василина Олександрівна, працювала директором Чернівецького історико-культурного заповідника ''Кладо-вище по вулиці Зеленій''. Зараз займається підприєм-ницькою діяльністю.
Подружжя виховало двох синів: Олександр працює нотаріусом, а Валентин – економістом у банку ''Надра''.
Втілення в незалежній Україні конституційних принципів верховенства права, захисту прав і законних інтересів громадян, рівності громадян перед законом є головним принципом теперішньої діяльності Миколи Миколайовича.


Микола Миколайович у родинному колі




Логос Україна         ШЕМЧУК Віктор Вікторович         Зміст         ШМАТЧЕНКО Валерій Михайлович