ШЕМЧУК
Віктор Вікторович

ЗАСТУПНИК ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА
УКРАЇНИ – ПРОКУРОР АВТОНОМНОЇ
РЕСПУБЛІКИ КРИМ






Заслужений юрист Автономної Республіки Крим, державний радник юстиції 2 класу.

Народився 4 листопада 1970 р. у м. Тернополі. У школі мав досить романтичне захоплення – спелеологія та альпінізм. Разом з друзями ходили в походи по Карпатах і Кавказу. Крім того серйозно вивчав природу рідної Тернопільщини.
З огляду на це після закінчення школи вступив на природничий факультет Тернопільського педагогічного інституту. Однак наприкінці першого курсу зрозумів, що педагогіка – не його покликання, а тому забрав документи і вступив на юридичний факультет Львівського державного університету ім. Івана Франка, який закінчив у 1993 р.
Професійне становлення Віктора Вікторовича нагадує довгу і нелегку дорогу сходження на вершину символічної гори – гори визнання. Починав свій трудовий шлях стажистом прокуратури м. Тернополя, згодом став помічником прокурора, упродовж 1997–1999 рр. обіймав посади слідчого та старшого слідчого прокуратури обласного центру.
У 1999 р. доля привела його в Автономну Республіку Крим, де В. В. Шемчук став працювати слідчим прокуратури Сімферопольського району. Через півроку здібного працівника призначили заступником начальника відділу нагляду за додержанням законів спецпідрозділами з боротьби з організованою злочинністю прокуратури Автономної Республіки Крим. А згодом він став начальником відділу нагляду за додержанням законів спецпідрозділами з боротьби з організованою злочинністю та корупцією Управління нагляду за законністю оперативно розшукової діяльності, дізнання та досудового слідства прокуратури.
Цю посаду Віктор Вікторович обіймав упродовж 2001–2005 рр. В лютому 2005 р. В. В. Шемчука, за погодженням із Верховною Радою автономії, призначили заступником Генерального прокурора України – прокурором АР Крим. За час роботи його неодноразово заохочували керівники Генеральної прокуратури та місцева влада. Наказом Генерального прокурора України у 2005 р. В. В. Шемчуку оголошено подяку з врученням нагрудного знаку ''Подяка за сумлінну службу в органах прокуратури'' ІІ ступеня, того ж року присвоєно почесне звання ''Заслужений юрист АР Крим'', а у 2006 р. його нагороджено відзнакою Автономної Республіки Крим ''За верность долгу''.
Одним з найважливіших пріоритетів прокуратури Криму під керівництвом Віктора Шемчука стала боротьба зі зловжи-ваннями і корупцією в органах влади та у земельній сфері. На початку 2005 р. було організовано перевірку усіх без винятку рішень органів влади і місцевого самоврядування щодо розпорядження землею; повернуто до державної власності та територіальним громадам понад 25 000 га.
За ініціативи В.В. Шемчука у 2005 р. у прокуратурі Криму було відкрито музей історії прокуратури, де зібрано архівні документи, що ілюструють історію відомства, якому виповнилося понад 200 років. Його експозиція покликана також зберігати пам'ять про людей, присвятивших своє життя нелегкій прокурорській праці. Тут же представлені документи, що свідчать про роботу прокуратури щодо реабілітації жертв політичних репресій. Віктор Шемчук вважає, що така установа має виховну та соціальну спрямованість, бо нагадує всім, що історію слід пам'ятати, аби жорстокі помилки минулого не повторилися в майбутньому.
Значущою повинна стати й експозиція, присвячена історії боротьби з організованою злочинністю та бандитизмом в Криму. Місцеві криміналісти сповідують принцип ''Ніхто не забутий, ніщо не забуто''. Вони надали нового значення старому слогану, маючи на увазі непримиренну боротьбу з криміналітетом, та активному викриттю злочинів минулих років. Працівники слідчого відділу продовжують працювати над розкриттям вбивств, вчинених у кривавих 1991–1995 рр. Останнім часом було розкрито понад 70 умисних вбивств минулих років.
Із 2005 р. за ініціативою В Шемчука почав працювати офіційний сайт прокуратури Криму, який щодня поповнюється інформацією про стан законності в регіоні.
У прокуратурі працюють понад 518 фахівців-правознавців, з них 35 відсотків – юристи зі стажем роботи до 3 років. Нині вирішено проблему плинності кадрів, при цьому пріоритет надається місцевим працівникам, які люблять Крим, знають регіон та його проблеми.
Велику увагу приділяє керівник відомства технічному забезпеченню, створенню належних умов праці підлеглих і забезпечення працівників житлом – за час перебування Віктора Шемчука на посаді прокурора АР Крим, працівникам прокуратури автономії було виділено понад 100 квартир.
Незважаючи на значну завантаженість на роботі, Віктор Вікторович все ж знаходить час, щоб побути в родинному колі – із дружиною й донькою, а ще – на свої давні юнацькі захоплення – краєзнавство, туризм і спелеологію.


Логос Україна         ЧОБОТЕНКО Сергій Павлович         Зміст         ШУПЕНЯ Микола Миколайович