ЦІЛЕНКО
Валерій Анатолійович

ГОЛОВА ГОСПОДАРСЬКОГО СУДУ
ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ






Почесний працівник Господарського суду України.

Народився 3 січня 1962 р. у м. Полтаві.
Риси, притаманні правознавцеві, проявилися ще в дитинстві. З юнацьких років відчував у собі потяг до правди, справедливості. Отож у школі, під час суперечок між однокласниками, часто виступав як арбітр.
Трудову діяльність розпочав у 1979 р. на Полтавському автоагрегатному заводі робітником. Але зрозумів, що більше користі своєму підприємству може принести в якості юриста. З часом ствердилося бажання отримати юридичну освіту. Поділився думками зі своїми батьками, і вони його повністю підтримали. Для навчання обрав Харківський юридичний інститут імені Ф. Е. Дзер-жинського. У 1987 р. отримав диплом правознавця.
У вересні 1988 р. Валерій Анатолійович обійняв посаду юрисконсульта Полтавського автоагрегатного заводу. Для молодого спеціаліста без практичного досвіду роботи входити у ''професійне русло'' було нелегко. Але усвідомлював: це саме його життєва стежина. Постійно займався само-вдосконаленням, вважаючи, що без саморозвитку немає руху вперед. З лютого 1989 р. по березень 1990 р. – старший юрисконсульт Полтавського обласного оптово-роздрібного об'єднання ''Укрторгбудматеріали''.
З 1990 р. – спеціаліст 1-ої категорії Держарбітражу Полтавської області.
У червні 1992 р. був призначений на посаду арбітра (судді) Арбітражного суду Полтавської області. З листопада 1995 р. – заступник голови Арбітражного (Господарського) суду Полтавської області.
Указом Президента України від 20 листопада 2006 р. призначений головою Господарського суду Полтавської області. Має другий кваліфікаційний клас судді.
Датою створення арбітражних судів на Полтавщині вважається 1923 р. У 1955–1969 рр. головними арбітрами області були І. Д. Котенко, М. М. Хламов. У січні 1969 р., згідно з постановою Ради Міністрів УРСР ''Про структуру місцевих державних арбітражів УРСР та їх штати'', виконком Полтавської облради прийняв рішення про створення облдержарбітражу. Головним арбітром облдержарбітражу при Полтавському облвиконкомі було призначено В. М. Марінченко, яка обіймала цю посаду до липня 1987 р.
З липня 1987 р. по липень 2006 р. Господарський суд Полтавської області очолював доктор юридичних наук, заслужений юрист України П.М. Тимченко.
У 1991–1993 рр. Арбітражний суд вирішував майже 1,5 тис. господарських спорів щорічно. У 1999 р. – вже 4168 спорів.
З нагоди 10-річного ювілею Арбітражний суд Полтавської області було відзначено Вищим Арбітражним судом серед найкращих. Тут склався колектив кваліфікованих спеціалістів. Закладені добрі традиції, стиль і методи роботи, що дає реальну надію з оптимізмом дивитися в майбутнє.
Нині в Господарському суді Полтавської області працюють 17 суддів, 59 державних службовців (помічників суддів, спеціалістів, секретарів судового засідання) та 13 службовців.
Протягом останніх років у суді запроваджено спеціалізацію. У зв'язку з цим для більш кваліфікованого, якісного та своєчасного розгляду справ створено три колегії: з розгляду спорів, пов'язаних зі стягненням податків, зборів (обов'язкових платежів); з розгляду справ про банкрутство; з розгляду справ, пов'язаних із захистом прав на інтелектуальну власність.
Створено також два сектори: з розгляду спорів про господарські зобов'язання та правопорушення у сфері господарювання. Налагоджуються тісні зв'язки з правоохоронними та контролюючими органами щодо запобігання порушенням законності.
В. А. Ціленка наказом Вищого господарського суду України від 22 травня 2006 р. нагороджено знаком ''Почесний працівник господарського суду України''. Він неодноразово заохочувався відзнаками Вищого господарського суду України, Полтавської обласної Ради та обласної державної адміністрації.
Кредо життя: ''Хочеш змінити світ – змінись сам!''.
Улюблене китайське прислів'я: ''Щастя – це коли є кого кохати, що робити і на що сподіватися''.




Логос Україна         ФРАНТОВСЬКИЙ Микола Михайлович         Зміст         ЧЕРЕПОВ Леонід Володимирович