ФРАНТОВСЬКИЙ
Микола Михайлович

ПРОКУРОР ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Державний радник юстиції ІІІ класу.

Народився 15 грудня 1962 р. в с. Губник Гайсинського району Вінницької області.
Микола Франтовський ще зі шкільних років, коли завше постає питання вибору майбутньої професії, не шукав легких стежок. Вже тоді хотілося бути там, де відстоюють законність і правду. Принаймні, такою уявляв професію слідчого після багатьох прочитаних книг, побачених кінофільмів. Особливо запав у душу героїчно-романтичний фільм ''Народжені революцією''.
Щоб більше дізнатися про роботу слідчих, навіть у вихідні дні приходив у прокуратуру одного з районів міста Харкова.
Гордився тим, що йому довіряють доручення, старанно виконував їх, за що й набув статусу активного громадського помічника слідчого.
Навчався Микола Франтовський у Харківському юридичному інституті імені Ф. Е. Дзержинського. До речі, випускні державні екзамени складав, уже працюючи слідчим прокуратури м. Синельникове Дніпропетровської області, де свого часу проходив навчальну практику і зарекомендував себе якнайкраще.
Серйозне ставлення до роботи, намагання глибоко вникати у справу сприяли швидкому становленню як фахівця. Йому доручають очолювати найвідповідальніші ділянки: прокурор відділу нагляду за слідством та дізнанням в органах внутрішніх справ прокуратури Дніпропетровської області; виконуючий обов'язки заступника прокурора, заступник прокурора м. Синельникове Дніпропетровської області. М. М. Франтовський три роки працював прокурором Магдалинівського району цієї ж області.
Згодом він був переведений в апарат прокуратури Дніпропетровської області: обіймав посади заступника начальника, начальника відділу нагляду за додержанням законів спеціальними підрозділами з боротьби з організованою злочинністю, потім – начальника управління захисту прав і свобод громадян та інтересів держави цієї ж прокуратури.
У 2001 р. М. М. Франтовського призначено на посаду заступника прокурора Дніпропетровської області. У лютому 2005 р. переведено на посаду заступника прокурора Донецької області.
З липня 2005 р. – прокурор Волинської області.
З січня 2007 р. – прокурор Житомирської області.
На переконання Миколи Михайловича, органи прокуратури мають позбутися негативного іміджу як караючої структури. Основна їхня функція – не обвинувачувальна, а захисна: захист конституційних прав і свобод громадян, особливо соціально незахищеної категорії.
Микола Франтовський вважвє, що прокурор області не статистична одиниця силової структури. Це керівник, який має бути принциповим, чесним, бо від нього значною мірою залежить стан дотримання законності в усіх прошарках суспільства – від вахтера до високопосадовця. Саме на такі принципи в роботі він орієнтує працівників тридцяти міськрайпрокуратур, які йому підпорядковані.
Для органів прокуратури Житомирської області важливим є нагляд за додержанням законності у таких сферах життєдіяльності, як економічна, фінансова, аграрна, бюджетна. А серед пріоритетних напрямів діяльності – нагляд за дотриманням природоохоронного законодавства, оскільки область є унікальною за природними ресурсами.
Безцінним капіталом нашого суспільства Микола Франтовський вважає молодь – майбутнє держави. Тому нагляд за дотриманням прав неповнолітніх – під особливим контролем головного прокурора області.
''Життя треба прожити так, щоб за мене не було соромно моїм рідним, близьким, особливо – моїм дітям'' – таке життєве кредо Миколи Франтовського.
У цих словах немає й ноти пафосу. Адже і його професійні досягнення, і принципи шановані родиною. Дружина Тетяна Іванівна присвятила себе служінню його величності Закону. Вона – член Апеляційного суду Дніпропетровської області. Донька Юля, закінчивши з відзнакою Харківську юридичну академію імені Ярослава Мудрого, розпочала трудову біографію помічником прокурора однієї з районних прокуратур м. Києва. До речі, її чоловік Максим Ходаківський – також випускник Харківської юридичної академії імені Ярослава Мурого. Він вже рік працює помічником прокурора Дніпровського району м. Києва.
Молодший син Михайло поки що навчається у школі.
Він також мріє про юриспруденцію: у нього гарний приклад для наслідування.
Логос Україна         ХІМІЧ Володимир Михайлович         Зміст         ЦІЛЕНКО Валерій Анатолійович