УВАРОВ
Олександр Миколайович

ГОЛОВА АМУР-НИЖНЬОДНІПРОВСЬКОГО
РАЙОННОГО СУДУ м. ДНІПРОПЕТРОВСЬКА


Народився 31 грудня 1955 р. в місті Лубни Полтавської області.
Батько, Микола Іванович, мав початкову освіту, за професією водій. Мати, Ганна Іванівна, закінчила середню школу. Працювала медсестрою, помічником продавця.
Олександр Уваров розпочав трудовий шлях у робітничій спецівці. З жовтня 1973 р. по квітень 1974 р. працював токарем Лубенського заводу лічильних машин. Звідси був призваний до лав Радянської армії. Після звільнення в запас знову повернувся на рідне підприємство.
Він вирішив обрати професію правознавця, оскільки вбачав у цьому можливість захистити права і свободи громадян. Крім цього, Олександру Миколайовичу подобалася сама теорія права і безпосереднє його використання у житті.
Мрія здійснилася у вересні 1978 р., коли став студентом Харківського юридичного інституту імені Ф. Е. Дзер-жинського. Престижний навчальний заклад закінчив із відзнакою, отримавши спеціальність ''Правознавство''.
З червня 1982 р. по січень 1985 р. – народний суддя Індустріального районного суду міста Дніпропетровська.
З січня 1985 р. по липень 1988 р. – член Дніпропетровського обласного суду.
З липня 1988 р. – суддя, виконуючий обов'язки голови Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська.
З квітня 1990 р. – голова Амур-Нижньодніпровського районного суду м. Дніпропетровська.
20 квітня 2000 р. О. М. Уваров обраний суддею безстроково.
Олександр Уваров активний у громадському житті. Він – голова Спілки юристів судів та органів юстиції Дніпропетровської області, голова Ради голів судів Дніпропетровської області, член Всеукраїнської організації ''Фундація сприяння правосуддю'', член Координаційної ради міжнародної Спілки юристів.
Спілка юристів судів та органів юстиції Дніпропетровської області займається захистом прав своїх спілчан, бере участь у реформуванні судової системи, підтримує зв'язки з громадськими організаціями, у тому числі міжнародними, з органами суддівського самоврядування.
О. М. Уваров як голова ради голів судів Дніпропетровської області координує питання взаємодії з іншими право-охоронними органами та органами виконавчої влади, налагоджує роботу з здійснення правосуддя в судах області, формує позиції щодо проектів нового законодавства тощо.
Одружений. Дружина Олена Вікторівна має середню спеціальну бухгалтерську освіту та базову вищу освіту правознавця – закінчила Міжрегіональну академію управління персоналом. Обіймає посаду заступника начальника відділу якості послуг Головного управління у справах захисту прав споживачів у Дніпропетровській області.
У подружжя – двоє дітей. Син Максим народився в 1982 р., донька Ольга у 1984 р. Обоє закінчили Київський славістичний університет, де здобули фах ''Міжнародні відносини та країнознавство''. Крім цього, Максим здобув вищу юридичну освіту в Міжрегіональній академії управління персоналом. Працює в управлінні взаємодії з правоохоронними органами, оборонної та мобілізаційної роботи Дніпропетровської обласної державної адмі-ністрації. Донька Ольга – менеджер приватної фірми. Олександр Миколайович гордиться своїми дітьми.
На його переконання, роль юристів у суспільно-громадському житті буде зростати. Але, як вважає Олександр Миколайович, якщо законотворчістю будуть займатися лише бізнесмени, без урахування думки юристів-теоретиків та практиків, то ладу в країні не буде.
Життєве кредо: ''Все пізнати не можливо, але цього треба прагнути!''.


Олександр Миколайович разом з дітьми
Логос Україна         ТАЦІЙ Василь Якович         Зміст         УЛЬЯНОВ Сергій Владленович