СТОЯНОВ
Микола Степанович

ПРОКУРОР МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Державний радник юстиції 3-го класу.

Народився 3 вересня 1959 р. у селі Червонознам'янка Іванівського району Одеської області в працелюбній селянській сім'ї. Ріднокрай з його широкими ланами, квітучими садами і синім морем прищепив Миколі любов до життя, запалив іскрометне почуття гумору. Проте остаточно характер юнака сформувався у лавах Збройних сил колишнього СРСР.
У 1986 р. Микола Стоянов вступив до юридичного факультету Одеського державного університету ім. І. І. Мечникова. Його становлення як прокурорсько-слідчого працівника розпочалося на посаді стажиста прокуратури Київського району м. Одеси. Микола Степанович, крок за кроком накопичуючи знання і навички, піднімався кар'єрними сходинками: помічник прокурора району, прокурор, старший прокурор відділу слідчого управління прокуратури Одеської області, заступник, начальник відділу.
Організаційні здібності, відповідальне ставлення до службових обов'язків, комунікабельність, скромність і коректність у стосунках не лише з колегами – ці ділові якості високо оцінило керівництво Генеральної прокуратури України. У січні 2003 р. вже на той час заступника прокурора Одеської області, старшого радника юстиції М. С. Стоянова було призначено прокурором Миколаївської області.
У 2005 р. М. С. Стоянов відточував свій професіоналізм, запозичуючи досвід у старших колег у якості помічника Генерального прокурора України.
У червні 2006 р. він знову очолив органи прокуратури Миколаївської області. Під його керівництвом значно поліпшився стан досудового слідства та його якість; стан прокурорського нагляду за дотриманням Закону України ''Про боротьбу з корупцією''; виключено випадки незаконного складання органами прокуратури протоколів щодо посадових осіб про порушення вказаного Закону. Значно активізувалася робота по стягненню, за актами прокурорського реагування, збитків і спрямуванню їх до бюджету.
М. С. Стоянов багато уваги приділяє розгляду звернень громадян. Систематично проводить прийом громадян у сільських районах, в обласній прокуратурі. Уважного розгляду звернень громадян вимагає й від підлеглих. Принципово оцінює їхню роботу на засіданнях колегії прокуратури, висловлючи критику не заради критики, а завжди прагнучи бути об'єктивним, відмічаючи позитивні досягнення в роботі тих чи інших працівників і заохочуючи найкращих. Саме це є проявом справжньої демократичності, характерною рисою керівника нового типу.
Микола Степанович вміло здійснює координацію діяльності правоохоронних органів області з боротьби зі злочинністю. І як результат – на Миколаївщині стабілізувалася криміногенна обстановка.
Пам'ятаючи про день завтрашній, він систематично тримає руку на пульсі виконання відповідними органами законодавства про захист прав неповнолітніх. Турбота про дітей проявляється не лише здійсненням нагляду за додержанням законності, а й на практиці. Прокуратура області тривалий час надає відчутну і вкрай необхідну допомогу Мішково-Погорилівській школі-інтернату для дітей, хворих на туберкульоз.
За ініціативою М. С. Стоянова капітально відремонтовані службові офіси в обласному центрі та в районах; кабінети оснащені новітньою оргтехнікою – комп'ютерами, факсами, ксероксами.
Дбаючи про постійне підвищення професійної майстерності слідчих працівників, в прокуратурі обладнано сучасною аудіо- та відеоапаратурою кабінет криміналістики, який став одним із найкращих в Україні.
Майже всі районні прокуратури забезпечені транспортом. Чимало працівників прокуратури, в тому числі технічних, вдячні Миколі Степановичу за розв'язання житлово-побутових проблем.
М. С. Стоянов надає важливе значення принципу прозорості в роботі органів прокуратури. Її діяльність постійно висвітлюється у ЗМІ, на брифінгах, прес-конференціях. Статті Миколи Степановича з актуальних питань публікуються у фахових виданнях – журналі ''Вісник прокуратури'', в газеті ''Юридичний вісник України''.
М. С. Стоянов удостоєний нагрудного знака ''Подяка за сумлінну службу в органах прокуратури'' II ступеня, відзнаки голови Миколаївської облдержадміністрації ''Святий Миколай Чудотворець'' III ступеня за значний внесок у зміцнення законності в області. Також він неодноразово заохочувався цінними подарунками.
У 2007 р. Указом Президента України Миколі Степановичу Стоянову присвоєно звання – Державний радник юстиції 3-го класу.
Микола Степанович високо шанує родинні цінності. Він – батько трьох дітей. Має доньку Галину та двох синів – Ярослава і Владислава. Його дружина Тетяна Леонідівна присвятила себе навчанню та вихованню молоді – викладає в Одеському державному університеті ім. І. І. Мечникова.
Родинне тепло завжди зігріває Миколу Степановича після нелегких прокурорських буднів.


Логос Україна         СТЕПАНЕНКО Василь Данилович         Зміст         ТОЧИЛОВСЬКИЙ Володимир Миколайович