СТЕПАНЕНКО
Василь Данилович

ПРИВАТНИЙ НОТАРІУС КИЇВСЬКОГО
МІСЬКОГО НОТАРІАЛЬНОГО ОКРУГУ


Лауреат Всеукраїнського конкурсу ''Кращий нотаріус року'', почесний член Союзу юристів України, президент Всеукраїнського благодійного фонду ''Сприяння реформуванню нотаріату''.

Народився 12 жовтня 1951 року в селі Карапиші на Київщині в родині Данила Андрійовича та Олександри Гордіївни Степаненків.
У 1971 році закінчив Чернігівський юридичний технікум. Після служби в лавах Збройних сил СРСР продовжив навчання на юридичному факультеті Київського державного університету імені Тараса Шевченка.
Трудову біографію розпочав в апараті Міністерства соціального забезпечення України: пройшов шлях від інспектора до керівника юридичної служби та начальника відділу кадрів.
З 1987 року – у структурі НВО ''Комбінат'', де брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС; згодом працював на посадах начальника відділу та заступника генерального директора ВО ''ЧАЕС'' із юридичних питань. На той час виробниче об'єднання забезпечувало ядерну безпеку персоналу атомної станції – займалося переведенням спеціалістів з вахтового на безвахтовий режим експлуатації та заселенням міста Славутича.
У 1994 році Василь Данилович змінив напрям своєї діяльності – у м. Славутичі відкрив першу приватну нотаріальну контору. У 1997 році очолив Асоціацію нотаріусів Київської області; жителі Славутича виявили йому високу довіру – обрали депутатом міської ради.
У 2000 році, повернувшись до столиці, продовжив нотаріальну діяльність; за сумісництвом читає лекції на юридичному факультеті Київського університету туризму, економіки та права. Як принциповий, кваліфікований спеціаліст творчо підходить до власної нотаріальної діяльності та постійно її вдосконалює. Активно сприяє реалізації державної політики у законотворчій сфері, контролю за дотриманням законів України. Підготував до самостійної роботи 15 осіб.
На базі нотаріальної контори В. Д. Степаненка створено одну з перших у державі філію кафедри нотаріату вищеназваного навчального закладу, де практикуються студенти та стажуються представники всіх категорій фахівців нотаріату.
В. Д. Степаненко як людина неспокійної вдачі, активної громадянської позиції очолює Всеукраїнський благодійний фонд ''Сприяння реформуванню нотаріату''. Під його керівництвом проводиться комплекс заходів, спрямованих на вдосконалення нотаріальної діяльності, захист соціальних та професійних інтересів нотаріусів; керує програмами підвищення кваліфікації і стажування нотаріусів України в Міжнародному інституті вищих нотаріальних досліджень (Швейцарія) та в Німеччині; входить до складу редакційної ради всеукраїнського журналу ''Нотаріат для Вас''.
Автор і співавтор книг з питань відшкодування шкоди, нотаріального права, серед яких: ''Пільги та компенсації, що надаються учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та населенню, яке проживає на територіях України з радіоактивним забрудненням'' (1992), ''Вчинення нотаріальних дій. Реєстрація актів громадянського стану'' (2001).
Нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, Вищою відзнакою Української нотаріальної палати ''Золотий параграф'', відзнакою Укрінюрколегії. Лауреат міжнародного рейтингу популярності ''Золота фортуна'' з врученням срібної медалі.
Кавалер ордена Української Православної Церкви ''За патріотизм''.
У 2007 році Міжнародна асоціація ділових, наукових і творчих кіл України удостоїла В. Д. Степаненка ордена ''Золотий хрест честі і звитяги'' з присвоєнням почесного звання ''Лицар Вітчизни''.
Дружина Олена Володимирівна – лікар. Сім'я Степаненків виховала двох синів, котрі обрали фах батька. Старший Костянтин – юрист-міжнародник. Молодший Дмитро – приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу.
У вільний час Василь Данилович захоплюється афористикою, риболовлею, любить подорожувати.
Логос Україна         СТАВНІЙЧУК Марина Іванівна         Зміст         СТОЯНОВ Микола Степанович