СТАВНІЙЧУК
Марина Іванівна

ЗАСТУПНИК ГЛАВИ СЕКРЕТАРІАТУ
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ — ПРЕДСТАВНИК
ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ У
КОНСТИТУЦІЙНОМУ СУДІ УКРАЇНИ


Заслужений юрист України, кандидат юридичних наук.

Народилася 3 травня 1965 р. в м. Бершадь Вінницької області. Батько, Іван Степанович, за освітою інженер-технолог, працював на керівних посадах у партійних та господарських органах Вінниччини. Мама, Раїса Еммануїлівна, все своє трудове життя присвятила системі зв'язку.
Марина Ставнійчук у школі відзначалася здібностями до навчання; десятирічку закінчила із золотою медаллю. З легкої подачі батька дівчина ще з юнацьких років зацікавилася правом, професією юриста. З першого разу Марині Іванівні підкорився новий навчальний бар'єр – у 1982 р. вступила на юридичний факультет Київського державного університету імені
Тараса Шевченка. Перед нею відкрився гарний шлях до здобуття омріяної професії в одному з найкращих у державі храмів науки.
1987 року отримала диплом з відзнакою.
М. І. Ставнійчук теплим словом згадує викладачів альма-матер, що дали їй ґрунтовні знання, які стали міцним фундаментом у трудовій діяльності.
Після здобуття вищої освіти вирішила спробувати себе в адвокатурі; протягом деякого часу проходила адвокатську практику на Вінниччині.
Продовжила удосконалювати фахові знання в аспірантурі Інституту держави і права імені В. М. Корецького Національної академії наук України. Водночас працювала науковим співробітником відділу конституційного права, проблем законотворчості та місцевого самоврядування, вченим секретарем вищеназваного Інституту.
У 1999 р. Верховна Рада України призначила Марину Іванівну Ставнійчук членом Центральної виборчої комісії (ЦВК). У лютому 2004 р. вона повторно увійшла до нового складу Комісії; 8 грудня цього ж року обрана заступником голови ЦВК.
У Комісії відповідала за матеріально-технічне забезпечення підготовки та проведення виборів і всеукраїнського референдуму, централізоване виготовлення виборчої документації, організацію роботи постійного тендерного комітету ЦВК, а також методично-правове забезпечення виборчих комісій та комісій із всеукраїнського референдуму. До її відання належали також питання координації консультативно-методичного забезпечення виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів місцевих рад, сільських, селищних, міських голів та місцевих референдумів. Представляла інтереси Центральної виборчої комісії в Конституційному Суді України.
З червня 2007 р. Указами Президента України призначена на посаду заступника глави Секретаріату Президента України – представника Президента України у Конституційному суді України, а також представника Президента України в Центральній виборчій комісії.
Марина Ставнійчук плідно працює і в царині науки. Вона – автор понад п'ятдесяти наукових праць у галузі конституційного права України, порівняльного конституційного права: в тому числі наукової монографії, співавтор багатьох колективних монографій, підручників, навчальних посібників, інформаційно-аналітичних видань, підготовлених та опублікованих Центральною виборчою комісією за підсумками проведених виборчих кампаній по виборах Президента України у 1999, 2004 роках, виборах народних депутатів України у 1998 і 2002, 2006 роках, а також низки статей багатотомного видання ''Юридична енциклопедія''.
Марина Іванівна з 1996 р. входить до складу громадської організації ''Товариство конституційного права України'', що була заснована на базі Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАНУ. Останнім часом активно співпрацює ще з однією громадською організацією – Інститутом виборчого права.
Нагороджена орденами Святої Варвари Великомучениці, княгині Ольги ІІІ ступеня, премією імені М. П. Василенка Національної академії наук України за цикл праць ''Проблеми становлення і розвитку правової держави в Україні'', Почесною грамотою Кабінету Міністрів України. Лауреат всеукраїнських конкурсів на краще юридичне видання, що проводяться Спілкою юристів України.
Разом із чоловіком Петром Юхимовичем, економістом за освітою, виховують доньку Анастасію. У родині сподіваються, що донька повторить мамин шлях, вона вже виявляє зацікавленість правознавством.
М. І. Ставнійчук захоплюється вирощуванням квітів. У квітах, які випромінюють позитивну енергетику, потопає батьківська оселя, київська квартира та робочий кабінет.
Життєве кредо: ''Нічого в житті не дається просто так: кожне досягнення – результат самовідданої праці і терпіння''.
Логос Україна         СКІЧКО Ігор Васильович         Зміст         СТЕПАНЕНКО Василь Данилович