СВИРИДА
Теодозій Йосифович

ГОЛОВА ЯРЕМЧАНСЬКОГО МІСЬКОГО СУДУ
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБАСТІ


Заслужений юрист України.

Теодозій Йосифович все своє життя мешкає і працює у мальовничому смерековому вільнолюбному Карпатському краї. Народився 25 травня 1944 р. у с. Середнє Калуського району на Івано-Франківщині. Через десять років разом з батьками переїхав у м. Долину тієї ж області, де в 1960 р. закінчив середню школу.
Трудову діяльність розпочав оператором в НГДУ ''Долина нафта'', звідки у 1963 р. його призвали на строкову військову службу. Після демобілізації Т. Й. Свирида працював у Долинському райвійськкоматі помічником начальника ІІ відділу, а упродовж 1968–1975 рр. – судовим виконавцем Долинського районного суду.
В юриспруденцію Теодозій Йосифович прийшов уже цілком сформованою особистістю, зі своїми поглядами на життя, на обрану професію, що припала йому до душі. Він вважав, та й нині дотримується такої думки, що хороший юрист має бути справедливим. Прагнення справедливості й привело його на юридичний факультет Львівського державного університету ім. Івана Франка, який Теодозій Йосифович закінчив без відриву від роботи у 1976 році.
Здобувши юридичну освіту, працював адвокатом Косівської районної юридичної консультації Івано-Франківської області. А через кілька місяців Теодозія Йосифовича обрали суддею Яремчанського міського суду. З 1978 р. і донині він очолює цей суд.
Хоч минуло понад 30 років, відколи Т. Й. Свирида закінчив Львівський університет, та й досі користується настановами свого викладача З. В. Ромовської.
У 2007 р. Т. Й. Свириді присвоїли почесне звання ''Заслужений юрист України''. Він повністю реалізував себе як професіонал нелегкої юридичної справи. І вважає, що для досягнення успіху потрібно лише бажання. А воно у Теодозія Йосифовича було неабияким.
Своїм життєвим кредо він обрав вислів древнього східного мудреця: ''Не делай злого никому, если не враг ты счастью своему''. А ще просто уважне ставлення до людей.
У вільний від роботи час Теодозій Йосифович любить порибалити та пополювати в одвічних смерекових лісах.
Його дружина Ірина Анатоліївна також має професію, що вимагає роботи з людьми. Але це особлива категорія, адже вона працює вихователем дитячого садка м. Яремчі.
Указом Президії Верховної ради Української РСР від 30 грудня 1977 року Яремче було віднесено до міст обласного підпорядкування. З цього ж часу функціонує і Яремчанський міський суд. До складу міської ради входять чотири сільських та одна селищна ради, на території яких проживає 21,4 тис. чоловік.
В Яремчанському міському суді працює 15 осіб, з яких 3 суддів. Чотири працівники суду мають вищу юридичну освіту, а ще троє – навчаються у вищих юридичних навчальних закладах. Більшість співробітників суду працює тут понад 10 років. Висока кваліфікація і значний досвід роботи їх сприяє ефективній роботі суду.


Виробнича нарада з суддями та працівниками
Яремчанського міського суду


Логос Україна         САМОХВАЛОВ В'ячеслав Вікторович         Зміст         САРАНЮК Василь Іванович