РИЖИЙ
Володимир Іванович

ПРЕЗИДЕНТ ''ЮРИДИЧНОГО БЮРО РИЖОГО''

Заслужений юрист України, юрист-міжнародник. Почесний член Асоціації правників України, член ради виконкому Спілки юристів м. Києва, член громадської колегії при міністрові юстиції України, суддя постійно діючого Третейського суду при Українському Національному комітеті Міжнародної Торгової Палати, постійно діючого Третейського суду при Спілці юристів України, суддя Третейського суду при Київській ТПП, віце-президент Міжнародного фонду юристів, член правління міжнародної організації страхового асістансу ''МАКСА'', член Української та Російської асоціацій міжнародного права, голова Спостережної ради телеканалу ''Інтер''.

Народився 25 листопада 1950 р. у с. Сороківка на Харківщині. Навчався в Кременчуцькому льотному училищі цивільної авіації (1971 р.). Працював пілотом цивільної авіації в Харківському об'єднаному авіазагоні – налітав понад 3000 годин. Протягом року працював в. о. інженера організації виробництва і праці Всесоюзного науково-дослідного інституту організації виробництва і праці чорної металургії.
Юридичну освіту здобув на факультеті міжнародних відносин і міжнародного права у Київському університеті імені Тараса Шевченка (1980 р.). У 1984 р. захистив кандидатську дисертацію ''Міжнародно-правові наслідки актів незаконного втручання в діяльність цивільної авіації''. Працював асистентом, згодом – доцентом кафедри конституційного та адміністративного права юридичного факультету; читав курси лекцій ''Міжнародне право'', ''Міжнародне повітряне право'', вів спецкурси ''Правовий стан іноземців'' і ''Правове регулювання підприємницької діяльності''.
З 1991 р. обіймає посаду президента ''Юридичного бюро Рижого'', яке з 1989 р. діяло під назвою ''Українка'', а з 8 липня 1991 р. – власне як ''Юридичне бюро Рижого''.
З 2003 по 2006 р. – професор, завідувач єдиної на пострадянському просторі кафедри ''Повітряного і космічного права'' Інституту повітряного і космічного права Національного авіаційного університету; здійснює наукове керівництво аспірантами, які пишуть дисертації з питань міжнародного і національного повітряного права. На кафедрі під керівництвом В. І. Рижого вперше в Україні було розроблено десятки основних курсів і спецкурсів із міжнародного і національного повітряного та космічного права.
В. І. Рижий – відомий фахівець з міжнародного публічного і міжнародного повітряного та національного права.
Автор більше 80 наукових праць, серед яких ''Довідника з міжнародного повітряного права'' та підручник ''Міжнародне право'' (співавтор). Очолював авторський колектив з розробки Повітряного кодексу України, що є чинним з 1993 р.
В. І. Рижий поєднує багаторічну педагогічну та наукову практику з плідною юридичною. У 1999 р. Спілка юристів України визнала Володимира Івановича кращим практикуючим юристом року, нагородивши Почесною відзнакою Лауреата всеукраїнського конкурсу на краще професійне досягнення ''Юрист року'' у номінації ''Практикуючий юрист фірми''. Згідно з рейтингом, яку провела газета ''Юридическая практика'', ''Юридичне бюро Рижого'' у 2000 р. увійшло в десятку найавторитетніших юридичних фірм України і нині продовжує займати провідне місце на ринку юридичних послуг.
Учасник багатьох міжнародних конференцій з розробки міжнародних договорів та конвенцій, міжнародних та всеукраїнських конференцій і симпозіумів, консультант з питань міжнародного і повітряного права Верховної Ради України, Фонду державного майна України, Міністерства транспорту України, державних та приватних авіакомпаній.
У Володимира Івановича багато уподобань: захоплюється рибалкою, джазом (особливо блюзом), колекціонуванням сувенірних ложок. Любить читати розумні книжки, цікавиться психологією.
Одружений, дружина працює приватним нотаріусом.
Життєве кредо:
''Пусть обломаю крылья,
Так хотя б высоко – у звезд,
Разобьюсь, так хотя бы зная,
Что летал, что искал – не полз!''.
Логос Україна         РЕЗНІКОВ Олексій Юрійович         Зміст         РУСАНОВ Геннадій Вікторович