ПОЛУДЬОННИЙ
Микола Миколайович

РАДНИК ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Заслужений юрист України, член Національної комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права; член правління Асоціації правників України; член Київської міської колегії адвокатів

Народився 11 листопада 1958 р. в селищі Гурзуф Автономної Республіки Крим. Все своє свідоме життя прожив у Києві, тут він утвердився як юрист, громадянин, патріот своєї батьківщини.
У 1979 р. Микола Полудьонний вступив на юридичний факультет Київського державного університету імені Тараса Шевченка за спеціальністю правознавство.
Ще навчаючись в університеті, почав працювати в органах МВС. Упродовж 1980 - 1996 рр. пройшов трудовий шлях від оперуповноваженого до першого заступника начальника слідчого управління, начальника відділу ГУВС МВС України в Київській області з розслідування злочинів, скоєних організованими злочинними групами. Пропрацю-вавши в органах міліції понад 15 років, Микола Мико-лайович вирішив реалізувати свої здібності і в іншій не менш цікавій і відповідальній сфері юриспруденції. І тому в лютому 1996 р. обійняв посаду начальника управління організаційного забезпечення діяльності судів і судово-правової реформи, а вже у вересні цього ж року його призначили начальником управління кадрів Міністерства юстиції України.
Упродовж квітня-вересня 1997 рр. обіймав посаду заступника Міністра юстиції України – керуючого справа-ми. Згодом працював керівником антикорупційної програми благодійного фонду ''Українська правнича фундація''.
Щоб отримати повну свободу в професійній діяльності та розширити свій професійний кругозір М. М. Полудьонний у 1998 р. очолив юридичну фірму ''Професіонал''. Серед його клієнтів були найвідоміші політичні та громадські діячі. Особливо запам'яталися справи – про захист права на особисту недоторканність народних депутатів Головатого, Шишкіна і Жира проти Бориспільської митниці; за позовом Катерини Чумаченко до Леонтьєва, каналу ''Інтер'' та ін. про захист честі, гідності і спростування інформації; за позовом Медведчука до Чобота, видавництва ''Просвіта'' про спростування відомостей, викладених у книзі ''Нарцис'', де М. М. Полудьонний захищав інтереси автора книги Чобота.
М. М. Полудьонний в листопаді-грудні 2004 р. був одним із головних учасників судового процесу в Верховному Суді України, за яким пильно стежила вся країна, (розгляд скарг про визнання недійсними результатів виборів Президента України), представляючи інтереси Віктора Ющенка.
Нині Микола Миколайович – радник Президента України. Упродовж листопада 2005 – жовтня 2006 рр. був радником Президента України – керівником Головної служби правової політики Секретаріату Президента України.
Протягом 2005 - 2006 рр. – член Комісії державних нагород і геральдики. Державний службовець 3 рангу.
У 2005 р. Миколу Полудьонного визнали юристом року. У 2007 р. йому присвоїли почесне звання ''Заслужений юрист України''.
Микола Миколайович також активно займається громадською діяльністю. Він – член правління Асоціації правників України, член Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Національної комісії зі зміцнення демократії і утвердження верховенства права, дорадчого комітету проекту ''Гідна Україна'', Ради з питань забезпечення реалізації в Україні Порогової програми Корпорації ''Виклики тисячоліття'' щодо зниження рівня корупції, ради правових експертів Юридичного прес-клубу, учасник робочих груп з підготовки законопроектів щодо реформування системи державного управління і судової системи.
Практичну роботу в галузі юриспруденції Микола Микола-йович поєднує з теоретичними дослідженнями. Є автором понад 30 публікацій у цьому напрямку.
Микола Миколайович вважає, що він не помилився у виборі професії. Адже саме завдяки добре опанованому фаху юриста він має змогу краще розуміти процеси, що відбуваються в суспільстві і державі, має інструменти впливу на них. А взагалі бути гарним юристом – значить мати повну довіру людей, яким надаєш правову допомогу, і постійно вчитися.
М. М. Полудьонний переконаний, що головне у досягненні успіху – наявність незламного наміру його досягти.
Микола Миколайович є прихильником активного відпочинку, захопленнями є яхтинг, водний туризм, гірські лижі. А ще він любить читати.
З дружиною Мариною Вікторівною виховали двох синів: Данило – менеджер проекту в приватній компанії, Микита – школяр. Їхніми родинними цінностями завжди були любов, довіра один до одного і повага до особистої свободи кожного члена сім'ї.
Життєве кредо М.М. Полудьонного – credo experto.


Логос Україна         ПОЛІЩУК Олег Васильович         Зміст         ПУХТИНСЬКИЙ Микола Олександрович