ПАВЛОВА
Людмила Миколаївна


ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНСЬКОЇ
НОТАРІАЛЬНОЇ ПАЛАТИ


Заслужений юрист України.

Народилася 29 квітня 1949 р. у смт Копайгород Барського району Вінницької області.
У 1969 р. здобула омріяну перемогу – вступила на юридичний факультет Київського національного універ-ситету імені Тараса Шевченка.
Професійну діяльність розпочала адвокатом юридичної консультації Могилів-Подільського району Вінницької області. З 1975 р. – нотаріус Першої вінницької державної нотаріальної контори, старший консультант відділу юстиції Вінницького облвиконкому.
З 1980 р. Л. М. Павлова продовжила кар'єрний шлях у Міністерстві юстиції України: обіймала посади старшого консультанта, головного консультанта управління господарського законодавства, заступника начальника управління кадрів, начальника відділу нотаріату та РАЦСів, начальника управління ліцензування правничої діяльності. З 1997 р. – радник Української нотаріальної палати.
У 2001 р. Людмилу Миколаївну призначено на посаду директора Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України. З 2003 р. – директор Департаменту у справах цивільного стану громадян та нотаріату Міністерства юстиції України. З січня 2005 р. – директор Департаменту нотаріату та реєстрації адвокатських об'єднань Міністерства юстиції України.
Л. М. Павлова – член комісії Міжнародного союзу нотаріату у справах Європи та Середземномор'я; член Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату Міністерства юстиції України, Координаційної ради Міністерства юстиції України з питань діяльності нотаріату в Україні, редакційної колегії журналу ''Право України''; неодноразово входила до складу Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури. Один з авторів чинного Закону України ''Про нотаріат'' та проекту нової редакції цього Закону.
Нині Людмила Миколаївна обіймає посаду президента Української нотаріальної палати. Ця авторитетна організація об'єднує на професійній основі нотаріусів для захисту їхніх законних професійних, соціальних та інших спільних інтересів; опікується інтересами громадян та організацій, яким було заподіяно шкоду незаконними діями нотаріусів; бере активну участь у законодавчому процесі. З її ініціативи при Інституті туризму, економіки та права створено кафедру нотаріату, яка є єдиною в Україні, а також Кабінет нотаріату як науковий аналогічно-методичний центр розвитку нотаріату.
Палата готує періодичні видання – журнал ''Нотаріат для вас'' і ''Довідник нотаріуса''. Л. М. Павлова – автор численних статей та публікацій з правової тематики, не лише для нотаріусів, а й для всіх, кому не байдужа доля подальшої розбудови вітчизняного законодавства.
Українська нотаріальна палата – член Спілки юристів України. У травні 2007 р. її включено до Експертної Ради програми ''Український Юридичний Олімп''.
Рада Української нотаріальної палати за підсумками роботи у 2006 р. визначила близько 70 кращих нотаріусів. Серед них: Л. Є. Малишева, приватний нотаріус Запорізького міського нотаріального округу, С. М. Дунаєвська, президент Асоціації приватних нотаріусів Вінниччини, А. А. Мачкур, приватний нотаріус Івано-Франківського міського нотаріального округу, Д. В. Журавльов, кандидат юридичних наук, приватний нотаріус Запорізького міського нотаріального округу та ін.
Л. М. Павлова зробила вагомий внесок у становлення органів юстиції та розвиток вітчизняного нотаріату. Під її керівництвом активізувалася робота Всеукраїнського об'єднання нотаріусів, зріс авторитет Української нотаріальної палати. Налагоджено плідне співробітництво з Міністерством юстиції України.
Людмила Миколаївна, володіючи ґрунтовними знаннями і навиками, чітко визначає мету і пріоритети, оптимально організовує робочий процес, спонукає працівників до самостійного мислення та дій. Така активна позиція принесла їй заслужений авторитет.
Указом Президента України від 7 жовтня 1995 р. удостоєна почесного звання ''Заслужений юрист України''. Нагороджена орденом ''За заслуги'' ІІІ ступеня Указом Президента України від 7 жовтня 2004 р. Життєве кредо: ''Тяжкий шлях подолає лише той, хто йтиме''.
Логос Україна         ОСИПЕНКО Олександр Олександрович         Зміст         ПАЛАМАРЧУК Олег Степанович