ОСИПЕНКО
Олександр Олександрович


ПРОКУРОР м. ЄВПАТОРІЯ АВТОНОМНОЇ
РЕСПУБЛІКИ КРИМ


Почесний працівник прокуратури України, старший радник юстиції.

Олександр Осипенко народився 23 листопада 1958 р. у с. Новопетрівці Високопільського району Херсонської області в сім'ї колгоспників.
Щирість, доброзичливість і працелюбність притаманні мешканцям Херсонщини; минуле краю овіяне героїчною козаччиною. На такій благодатній українській землі пройшло його дитинство.
Доля розпорядилася так, що передчасно пішов із життя батько, коли старшому Сашкові було всього шість років. Проте на все життя він зберіг добру пам'ять про люблячого тата, про передовика-механізатора.
Обов'язок, честь, совість, турбота про рідних супроводжують Олександра Олександровича протягом усього життєвого шляху. Він успішно закінчив Новопетрівську восьмирічну школу, згодом – Новокаховський сільськогосподарський технікум.
У 1981 р. вступив на юридичний факультет Одеського державного університету імені І. Мечникова. За спеціальністю ''правознавство''. Після закінчення закладу влився в органи прокуратури – обійняв посаду слідчого прокуратури селища Високопілля Херсонської області. Молодий спеціаліст відразу поринув у вир професійної діяльності – протягом місяця розглядав чотири-п'ять справ.
З 1988 по 1998 рр. працював слідчим прокуратури м. Берислав, старшим слідчим та начальником відділу криміналістики прокуратури Херсонської області: розслідував складні кримінальні справи, у тому числі відносно банди, яка діяла на територіях Херсонської, Миколаївської та Одеської областей.
Резонансну кримінальну справу про вбивство голови Мирненської селищної ради було розкрито в стислі строки і зараз вона перебуває на розгляді в суді.
Олександр Осипенко не був байдужим до людських доль, завжди відстоював принципи справедливості, добра, законності. Цими принципами продовжує керуватися. Колеги жартують: читаючи справи Олександра Осипенка, відкриваєш у ньому українського Толстого. Він відкритий, щирий у спілкуванні. Ніколи не ховається за спинами інших, не спекулює чужим іменем, не зводить наклепи – це не в його манері, характері. В складних ситуаціях вміє відстояти державні інтереси. Чесне ставлення до роботи, сила волі допомагають йому переборювати будь-які труднощі. Стиль і методи Олександра Осипенка: рішучість, вимогливість, конкретність; засуджує бездіяльність. Від підлеглих також вимагає сумлінної, цілеспрямованої роботи.
Олександр Осипенко не ідеалізує життя, не впадає у розпач, бо має силу духу, твердий характер. Задоволений від усвідомлення того, що потрібний людям, суспільству, в якому живе. Радіє з того, що на цій землі поруч з ним живуть добрі люди, родина.
Олександру Олександровичу, який вже мав багаторічний професійний досвід, запропонували очолити прокуратуру Красноперекопської міжрайонної прокуратури. Нова посада давала можливість ще більше проявити себе, зміцнити авторитет. На новому місці особисто організовував проведення навчальних кущових семінарів; активно займався питаннями забезпечення житлом підлеглих працівників, створення належних умов для праці, включаючи комп'ютерне забезпечення, відпочинку.
З 2004 р. О. О. Осипенко обіймає посаду прокурора м. Євпаторія Автономної Республіки Крим.
За особистий внесок у зміцнення законності та правопорядку, зразкове виконання службових обов'язків, високий професіоналізм нагороджений медаллю ''За працю і звитягу'', Почесною грамотою президії Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Подякою Ради міністрів Автономної Республіки Крим, нагрудним знаком ''Подяка за сумлінну службу в органах прокуратури'', Грамотою і Дипломом Спілки юристів Автономної Республіки Крим та Асоціації прокурорів України.
Дружина - Наталія Володимирівна. Закінчила історичний факультет Одеського державного університету імені І. Мечникова. Працює вчителем.
Старший син Олександр закінчив Одеську юридичну академію. Обіймає посаду слідчого прокуратури м. Сімферополя. Молодший син Володимир закінчив зі срібною медаллю військовий ліцей імені І. Богуна. Нині - студент 5 курсу Одеської національної юридичної академії.
Дочка Анастасія – учениця 9 класу школи-гімназії м. Євпаторія.
''І вічний бій! Нам спокій тільки сниться!'' – саме ці слова О. Блока є головними для Олександра Осипенка, гідного представника козацького роду. А ще допомагають йому долати життєві труднощі почуття гумору й пісні Володимира Висоцького.


Логос Україна         ОРЕЛ Анатолій Сергійович         Зміст         ПАВЛОВА Людмила Миколаївна