ОМЕЛЬЧЕНКО
Ірина Костянтинівна


ГЕНЕРАЛЬНИЙ ДИРЕКТОР ВИДАВНИЦТВА
''ЮСТІНІАН''


Президент Української асоціації молодих юристів.


Народилася 16 жовтня 1971 р. у м. Києві.
Здобула дві вищі освіти. Закінчила Український державний педагогічний університет імені М. П. Драгоманова, де отримала спеціальність ''Вчитель історії і права'' (1989–1994) та Київський інститут перекладачів, філолог-перекладач (1999–2001). Кандидат юридичних наук з 1998 р.
У 2001 р. разом із Світланою Максимовою заснувала видавничу організацію ''Юстініан''.
Працювала редактором розділу ''ЗЕД'' газети ''Бухгалтерія. Право. Податки. Консультації'' в закритому акціонерному товаристві ''Бліц-інформ'', старшим науковим співро-бітником Інституту держави і права імені В. М. Корецького Національної академії наук України. Засновник ТОВ ''Юридична газета''.
З 2003 р. – завідуюча кафедрою правознавства Інституту політології, соціології і права НПУ імені М. П. Драго-манова.
Член міжвідомчої комісії Міністерства освіти і науки України та Міністерства юстиції України із запровадження безперервної юридичної освіти (2007).
Автор 2 монографій, одна з них премійована Академією наук України. Автор понад 50 статей.
У видавництві ''Юстініан'' працюють більше, 20 осіб. Це – команда професіоналів, у доробку яких майже п'ятнадцятирічний досвід роботи в юридичній періодиці. З видавництвом співпрацюють практикуючі юристи, провідні науковці, працівники державних органів, викладачі, адвокати та аудитори.
Видавництво готує: коментовані кодекси, збірки законодавства, аналітики та судової практики з актуальних проблем правового регулювання, періодичні юридичні видання, підручники та навчальні посібники, монографії провідних вітчизняних і зарубіжних фахівців.
''Юридичний журнал'' – періодичне видання видавничої організації ''Юстініан''. Часопис аналітико-практичного спрямування не має аналогів в Україні, ставить за мету поширювати правову інформацію для юристів та всіх, кого цікавить право.
Тематика журналу дуже широка: це коментарі нормативно-правових актів; перспективне законодавство; судова практика з коментарями відомих фахівців; аналітичні матеріали з широкого спектра правових питань; економічні огляди; думки експертів; інформаційні технології; події в юридичному житті юридичних фірм та держави; корисна інформація для роботи та відпочинку; дозвілля юриста.
Для Ірини Костянтинівни улюблена робота – не стільки реалізація можливостей, скільки МОЖЛИВІСТЬ РЕАЛІЗУВАТИ свої творчі задуми у різних галузях та напрямах, близьких до своєї професії. Займатися підприємницькою діяльністю не легко, бо береш на себе відповідальність за своїх працівників; маєш забезпечити їм нормальні умови праці, гідний рівень заробітної плати. На переконання пані Ірини, важливою умовою для розвитку будь-якого бізнесу є психологічна атмосфера в колективі, яка великою мірою залежить від політики засновників та керівництва.
Сьогодні в Україні вивчають можливість запровадження юридичної освіти для всіх дітей, починаючи з дитячих садків. На думку Ірини Омельченко, безперервність полягає в тому, що, дбаючи про підвищення рівня правової свідомості та правової культури населення, держава прагне створити єдину систему освіти, від вивчення прав дитини дошкільнятами до базових знань про галузі права, включаючи їх практичне застосування у вищих навчальних закладах.
І. К. Омельченко нагороджена орденом Святої Варвари.
Найбільшою цінністю для Ірини Костянтинівни є її донька. Прагне виховати її гідною людиною.
Життєве кредо: ''Не зраджувати свої життєві принципи''.
Ірина Омельченко любить подорожувати. Велике задоволення приносять їй мандрівки історичними місцями, які пов'язані з розвитком світової історії та історії України. Крім цього, вона ''збирає'' життєві ситуації та людські характери для майбутньої книги.


Святкування 5-річчя видавничої організації ''Юстініан''
Логос Україна         ОКУНЬКОВА Олена Павлівна         Зміст         ОНОПЕНКО Василь Васильович