ОКУНЬКОВА
Олена Павлівна


НАЧАЛЬНИК ЮРИДИЧНОГО ВІДДІЛУ
ПІДПРИЄМСТВА З ІНОЗЕМНИМИ
ІНВЕСТИЦІЯМИ ''ЛУКОЙЛ-УКРАЇНА''


Підприємство з іноземними інвестиціями ''ЛУКОЙЛ – Україна'' було створено в листопаді 1999 р. Головний напрям його діяльності – оптова і роздрібна торгівля нафтопро-дуктами.
За короткий період підприємство впевнено вийшло на вітчизняний ринок, заявило про себе як про серйозного партнера у бізнесі.
Із розширенням діяльності постало питання про створення власної юридичної служби. На переконання О. П. Окунькової, штатні юристи краще знають всі виробничі питання; вони чітко, оперативно взаємодіють зі всіма структурними підрозділами підприємства при виконанні завдань, компетентніші при вирішенні ''внутрішніх'' питань. Крім цього, забезпечується стабільність правової поточної господарської діяльності, конфіденційність. І це є беззаперечною перевагою.
Юристи ''зі сторони'', по допомогу до яких зверталося підприємство, виявилися не здатними ефективно вирішувати питання поточної діяльності підприємства. Причому їхні послуги з врахуванням годинних тарифів оплати коштували недешево.
Побутує думка, що штатні юристи не здатні охопити весь комплекс правових послуг, забезпечити хорошу виробничу діяльність підприємства. Однак це спростовує досвід ''ЛУКОЙЛ-Україна'': штатні юристи все-таки ефективніше забезпечують правовий захист, бо знають всі ''підводні камені'' господарської діяльності.
Юридична робота підприємства сконцентрована на правовому забезпеченні зовнішньоекономічної діяльності, на цивільному, податковому і корпоративному законо-давстві, питаннях страхування власності. Інакше кажучи, здійснюється повне правове супроводження господарської діяльності підприємства з іноземними інвестиціями, зокрема представництво в судах, органах державної влади, правоохоронних і контролюючих органах.
У юридичному відділі на постійній основі працюють чотири висококваліфіковані юристи: Олена Павлівна Окунькова – начальник відділу, Сергій Степанович Гриценко – заступник начальника відділу, Наталія Олексіївна Брагіна – старший юрисконсульт, Олена Стефанівна Трясун і Світлана Валеріївна Гриценко – юрисконсульти. Троє з них працювали адвокатами, мають багаторічну практику і досвід роботи у сфері правового забезпечення госпо-дарської діяльності.
Діяльність підприємства – специфічна, вимагає великого досвіду, знань. Виходячи з цього, роботу юридичного відділу розбили по окремих напрямах, кожним з яких курирує відповідальний юрист. Як приклад: один юрист курирує питання страхування, антимонопольного законодавства і корпоративних відносин; другий курує питання взаємо-відносин з контролюючими органами, податкового законодавства.
Крім цього, за кожним юристом закріплений певний напрям договірної роботи (оренда, купівля-продажа, сублізензійні договори і т. д.).
Характерна особливість – повна взаємозамінність і універсальність роботи юристів, тобто, виходячи зі своєї універсальності, кожен може у будь-який час, залежно від обставин і поставлених завдань, здійснювати інші напрями або взяти участь в судовому процесі у зв'язку з неможливістю присутності відповідального юриста (відрядження, відпустка, хвороба).
Підприємство відмовилося від послуг сторонніх юридичних фірм. Практика доводить: якість послуг таких консультантів нічим особливим не відрізняється від якості роботи штатних юристів.
Правда, час від часу фахівці ''ЛУКОЙЛ-Україна'' звертаються по допомогу до юридичних фірм. Однак це пов'язано з тим, що керівництво компаній, яке контролює підприємство, хоче знати думку сторонньої компетентної спеціалізованої організації з якогось окремого правового питання.
Керівництво ''ЛУКОЙЛ-Україна'' високо оцінює роботу юридичного відділу.


Олена Павлівна з колегами
Логос Україна         НАТУРКАЧ Віталій Ярославович         Зміст         ОМЕЛЬЧЕНКО Ірина Костянтинівна