МЕЛЬНИК
Олексій Юрійович


ДИРЕКТОР ЮРИДИЧНОЇ ФІРМИ
''МЕЛЬНИК ТА ПАРТНЕРИ''


Магістр міжнародного права, член Київської міської Спілки адвокатів України.

Народився 3 серпня 1976 р. в м. Києві в сім'ї лікарів.
Ще у школі Олексій захопився екологією; навіть переміг у європейському конкурсі молодих дослідників навколиш-нього природного середовища (м. Ессен, Німеччина), за що був нагороджений поїздкою до Німеччини, де проходив стажування в університеті. Батько, Юрій Вікторович Мельник, мріяв і сподівався, що син обере медичну професію. Проте юнак, закінчивши школу із золотою медаллю, вирішив вступити до Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
Олексію Юрійовичу наука в престижному навчальному закладі давалася без труднощів; найбільше уваги приділяв вивченню іноземних мов, цивільному та міжнародному приватному праву. Під час навчання на третьому курсі успішно пройшов стажування помічником юриста в проекті ''Укрзолото''.
На впевненість у правильному виборі професії та подальше становлення як юриста мав великий вплив професор Василь Іванович Кисіль, під керівництвом якого Олексій Юрійович працював тривалий час у юридичній фірмі ''Василь Кисіль та партнери''. Тут він пройшов багатьма кар'єрними сходинками – від юриста до асоційованого партнера.
У 1998 р. Олексій Мельник отримав диплом за спеціальністю ''Міжнародне право''.
У 2002 р. він підкорив ще одну вершину – закінчив аспірантуру Інституту та підготував дисертацію ''Концесійні угоди за участю іноземного капіталу''.
У лютому 2003 р. О. Ю. Мельник заснував та очолив юридичну фірму ''Мельник та партнери'', яка за незначний період своєї діяльності посіла почесне місце серед юридичних фірм України. Цей здобуток було відзначено рейтингом видання ''Юридична практика''.
Професіоналізм, ввічливість та увага до клієнта – стиль роботи працівників фірми. За словами Олексія Юрійовича, не існує стандартних схем вирішення питань і проблем клієнтів; завжди треба знаходити індивідуальний підхід, який повною мірою задовольнить їхні інтереси. Клієнтами компанії є інвестиційні фонди, торговельні компанії, благодійні та релігійні організації.
Сьогодні в юридичній фірмі працюють фахівці з різних галузей права. Основними напрямами її діяльності є консалтинг, корпоративне право, юридичне супроводження проектів у галузі будівництва, операції з нерухомістю.
За роки існування компанії було успішно реалізовано понад 50 проектів у будівельній галузі.
На переконання О. Ю. Мельника, у сучасних умовах необхідно застосовувати більш спрощені механізми для ведення бізнесу, оскільки й сьогодні бюрократичний апарат створює перешкоди для злагодженої роботи; людина повинна мати більшу свободу та захист в реалізації свого права власності. А для цього доцільно й надалі вдосконалювати законодавство.
На думку Олексія Юрійовича, в Україні має бути значно покращено систему захисту прав та законних інтересів власника. Недостатньо захищена правом власність найчастіше стає об'єктом рейдерства.
О. Ю. Мельник – автор низки наукових публікацій на тему концесії в періодичних юридичних виданнях: ''Делеговане управління Державних послуг в країнах ЄС (на прикладі Франції)'', ''Делеговане управління у сфері будівництва і комунальних послуг в країнах ЄС'', ''Особливості надання концесій на будівництво і експлуатацію автомобільних доріг в Україні'', ''Угоди про розподіл продукції як різновид концесійних угод (аналіз практики РФ)''.
Олексій Мельник переконаний: концесії за участю іноземних капіталів дали б можливість Україні досягти гідного її рівня розвитку як в економічному, так і в соціальному плані.
У вільний час О. Ю. Мельник захоплюється підводним плаванням, гірськими, водними лижами, грою на фортепіано; любить подорожувати.
Дружина Олена працює нотаріусом.
Подружжя виховує сина Олексія.
Життєве кредо: ''Успіх залежить від самої людини''. Ю. О. Мельник виходить з того, що людина є ковалем свого щастя, головне – наполегливо працювати, і тоді будь-які проблеми можна вирішити.
Він упевнений, що у житті важливо мати чуйність до кожної людини.
Логос Україна         МЕЛЬНИК Олена Миколаївна         Зміст         МЕЛЬНИЧЕНКО Олександр Іванович