МАКАРЕНКО
Людмила Анатоліївна

ПРИВАТНИЙ НОТАРІУС КИЇВСЬКОГО
МІСЬКОГО НОТАРІАЛЬНОГО ОКРУГУ


Член громадського об'єднання нотаріусів – Української нотаріальної палати.

Юрист за покликанням. Так можна сказати про Людмилу Анатоліївну Макаренко.
Її професійну долю визначив Харківський юридичний інститут (нині – Харківська юридична академія імені Ярослава Мудрого). Один із кращих навчальних закладів держави вона закінчила у 1975 р.
Історія юридичної діяльності Людмили Анатоліївни розподіляється на кілька етапів. З 1974 по 1976 рр. – юрисконсульт заводу ''Тяжбуммаш''; з 1977 по 1984 рр. – адвокат Дніпропетровської обласної колегії адвокатів. Згодом, після переїзду до столиці, продовжила трудову діяльність адвокатом Київської міської колегії адвокатів. Водночас працювала за сумісництвом – викладала курс лекцій ''Радянське право'' для п'ятикурсників Київського політехнічного інституту.
З 1992 по 1995 рр. займалася приватною адвокатською діяльністю. У 1995 р., отримавши свідоцтво на право заняття нотаріальною діяльністю, працювала приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу. Нотаріуси, за словами Л. А. Макаренко, покликані стояти на сторожі законів, вони не мають права на помилку; за ними стоять тисячі людей, їхні долі. У своїй діяльності керуються Законом України ''Про нотаріат'', прийнятий у вересні 1993 р. – здійснює всі види нотаріальних дій. Надає якісні нотаріальні послуги на високому рівні.
Кількість здійснених нотаріальних угод постійно зростає. Серед клієнтів Л. А. Макаренко – депутати Верховної Ради України, міністри та члени Кабінету Міністрів України, колишній та діючий голови Київської міської державної адміністрації, лідери та члени провідних партій в Україні.
У молодій незалежній державі продовжується процес розвитку законодавства – прийняття нових законів і великої кількості підзаконних актів, які нерідко суперечать один одному. Все це накладає на спеціалістів права, у тому числі на Людмилу Анатоліївну, велику відповідальність, адже треба постійно тримати руку на ''пульсі'' часу, вдосконалюватися – вивчати правову базу, аналізувати, зіставляти. І вже на основі цього приймати самостійні, виважені рішення.
Одна з ознак високої кваліфікації і гарного виховання нотаріуса – вміння спілкуватися з людьми. Адже клієнти бувають різними; їх важливо вислухати, тактовно, добро-зичливо відповісти на всі питання. Лише до такого фахівця громадяни будуть звертатися постійно.
Л. А. Макаренко створила в офісі прекрасну атмосферу домашнього тепла й затишку. Вона щиро прагне професійно допомогти кожному, знайти вихід зі складної ситуації. Все це створює їй високий авторитет.
Л. А. Макаренко – лауреат професійної премії ''Український юридичний олімп'' у номінації ''За відповідальність та високий рівень професіоналізму''. За надання нотаріальних послуг на благодійній основі у січні 2006 р. Предстоятелем Української Православної Церкви нагородив Людмилу Анатоліївну орденом імені Преподобного Нестора Літописця та грамотою ''За увагу до церковних заслуг''.
Член громадського об'єднання нотаріусів – Української нотаріальної палати.
У сім'ї Макаренків четверо дорослих дітей. Син Валерій Макаренко закінчив Харківську юридичну академію імені Ярослава Мудрого, працює приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу.
Донька Ірина Макаренко – випускниця Київського національного університету імені Тараса Шевченка, працює помічником судді Шевченківського районного суду м. Києва.
Донька Катерина Макаренко – студентка Університету держави і права при Академії наук України.
Донька Олеся Макаренко-Севастьянова – балерина, солістка Київського і Кошицького (Словаччина) театрів опери і балету, володар золотої медалі Міжнародного конкурсу балету імені Сержа Лефара в 2004 р.

Логос Україна         МАКАРЕВИЧ Микола Петрович         Зміст         МАКАРОВ Олег Анатолійович