ЛУГОВИЙ
Микола Григорович

ГОЛОВА АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ
СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ


Заслужений юрист України.

Народився 8 грудня 1948 р. в с. Жовтневе Охтирського району Сумської області. Батьки – Параска Федорівна і Григорій Іванович народилися в 1922 р. Сповна пізнали лихоліття війни та тяжкі післявоєнні роки. Саме вони навчили сина Миколу відрізняти добро від зла. Ця наука стала визначальною на життєвому шляху, який пов'язаний з роботою в органах правосуддя.
Бажання опанувати юриспруденцію спонукало юнака довступу до Харківського юридичного інституту. Диплом за спеціальністю ''правознавець'' Микола Григорович отримав у 1976 р. Відтоді розпочинається його професійний шлях: почав працювати суддею і головою Краснопільського районного суду Сумської області.
У 1984 р. його обрано суддею Сумського обласного суду.
У 1998 р. призначений заступником голови Сумського обласного суду, головою судової палати з кримінальних справ.
У вересні 2005 р. призначено головою Апеляційного суду Сумської області.
Перший заступник голови Апеляційного суду – В. Г. Жмака, голови судових палат О. М. Безверхий і В. О. Маслов. Вони – умілі організатори, професіонали своє справи; юридичний стаж кожного із них налічує понад 30 років.
У суді працюють 95 осіб, із них 32 судді. На жаль, Апеляційний суд не може повністю укомплектувати штатний колектив (115 осіб) через відсутність робочих приміщень.
Відповідно до ст. 26 Закону України ''Про судоустрій України'' апеляційні суди:
- розглядають справи в апеляційному порядку відповідно до процесуального закону;
- розглядають по першій інстанції справи, визначені законом;
- ведуть та аналізують судову статистику, вивчають і узагальнюють судову практику;
- надають методичну допомогу щодо застосування законо-давства місцевим судам.
На переконання М. Г. Лугового, судова система країни потребує реформування; кінцевою метою має стати доступність правосуддя, незалежність, об'єктивність та неупередженість судочинства. Микола Григорович не сприймає проекти ''революційних реформ'', коли під прикриттям європейських стандартів окремі ''реформатори'' намагаються створити громіздку та недоступну для простого громадянина судову систему.
У зв'язку з частою зміною законодавства регулярне навчання суддів та працівників апарату є одним із головних напрямів роботи Апеляційного суду. Судді постійно виїздять в місцеві суди області для надання методичної та практичної допомоги суддям нижчого рівня.
М. Г. Луговий – голова Державної екзаменаційної комісії юридичного факультету Української академії банківської справи. Микола Григорович відзначає високий рівень підготовки студентів цього навчального закладу; багато його випускників працюють в Апеляційному суді та в місцевих судах області.
Дві доньки М. Г. Лугового також стали юристами. Одна із них виявила бажання стати суддею; вже склала іспити на право обіймати посаду судді.
Улюблений вислів: ''Найдорожчим у світі є дурниця''.
Любить активний відпочинок. Найбільш приємний – полювання.
Логос Україна         ЛОКАЙЧУК Валерій Федорович         Зміст         ЛЮШНЕНКО Микола Олександрович