ЛІСОВИЙ
Микола Леонідович

ПРОКУРОР ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Почесний працівник прокуратури України, заслужений юрист України, державний радник юстиції 3 класу.

Народився 25 лютого 1952 р. у благословенному Богдановому та Шевченківському краї – в с. Коврай Золотоніського району в простій селянській родині. Там же закінчив загальноосвітню школу.
Найяскравіші спогади дитинства – добра і лагідна матір та мудрі батькові настанови. Сам Микола Леонідович говорить, що все, чого він досяг у житті – наука батька, який пройшов тяжкий, тернистий шлях. Він намагався донести до cина, що в житті не все так просто, навпаки, дуже складно; щоб відстояти себе, щоб справедливісгь перемагала у суспільстві, необхідно бути юристом. Саме ця мудра батькова порада вплинула на вибір життєвого шляху.
Звільнившись з лав Збройних Сил колишнього СРСР, у 1973 р. вступив на юридичний факультет Одеського державного університету.
Микола Лісовий ніколи не пошкодував про обраний шлях. Професійну кар'єру розпочинав стажистом помічника прокурора м. Умань.
З жовтня 1979 по серпень 1983 рр. – помічник прокурора Золотоніського району. Упродовж 1983–1991 рр. обіймав посаду прокурора Чорнобаївського району.
На всіх відповідальних постах Микола Леонідович проявляв принциповість, вимогливість до себе. Ці якості високо оцінило керівництво Генеральної прокуратури України. У грудні 1991 р. М. Л. Лісового було призначено першим заступником прокурора Черкаської області.
Працював першим заступником прокурора Херсонської та Рівненської областей. Обіймав посаду прокурора Чернігівщини.
28 лютого 2005 р. М. Л. Лісовий призначений прокурором Черкаської області.
Микола Леонідович працює не на корпоративний політичний інтерес, а на захист прав громадян. Саме він запровадив нову традицію – виїзні прийоми громадян у районах і містах Черкащини.
У роботі керується принципом: найважливіше – справедливість і чуйне ставлення до людей. Тому часто повторює своїм підлеглим: ''За кожною дією працівника прокуратури стоїть доля людини, і тому передусім у своїй роботі ви повинні керуватися лише одним – законом. Не забувайте: душі працівників не повинні бути черствими!''. Завжди пам'ятає батькову настанову: ''Миколо, будь справедливим!''.
Його досвід, принциповість, високий авторитет – складові успішної діяльності. Так, протягом першого півріччя 2007 р. знижено рівень злочинності з 32,2% до 30,6 %, зареєстровано 4064 злочини, що на 6,4 % менше, ніж за відповідний період минулого року.
Зростає ефективність нагляду за дотриманням законів про захист прав і свобод громадян, зокрема про оплату праці в агропромисловому комплексі, про права неповнолітніх, представництво інтересів громадян і держави в судах тощо.
Микола Леонідович жалкує про те, що доба має лише 24 години, і їх катастрофічно не вистачає. Проте, незважаючи на завантаженість, він не мислить себе без близьких і рідних, знаходить можливість, щоб якомога частіше побути у родинному колі.
М. Л. Лісовий нагороджений нагрудним знаком ''Почесний працівник прокуратури України'' (1999), пам'ятною медаллю Верховної Ради України ''Десять років незалежності України'' (листопад 2002).
Указом Президента України Миколі Леонідовичу присвоєно Почесне звання ''Заслужений юрист України'' (серпень 2006 р.).
М. Л. Лісовий – батько трьох дітей. Має двох доньок, які продовжують його справу. Старша працює юристом, а молодша навчається на першому курсі Одеської національної юридичної академії. Так що з повним правом можна говорити про династію юристів Лісових.
Син Сергій ще навчається в школі.
У вільний час Микола Леонідович захоплюється риболовлею, мисливством. Закоханий в українську пісню, гарно співає. А ще він пише вірші.

Роки біжать як з гір весняні води,
на скроні осінь сипле сивину,
а серця біль так душу роздирає,
ніхто не верне юності весну.
Іду стежиною до отчого я краю,
де в кронах віт дитинство гомонить,
в саду яскраво жовтий лист палає
з років життя мого багаттям він горить,
хотів би я сей біг призупинити,
багаття се хотів би загасить,
але, на жаль, ні ти, ні я не можем це зробити,
ну а від цього ще сильніш душа болить
.
Логос Україна         ЛЕНЧЕНКО Федір Іванович         Зміст         ЛОКАЙЧУК Валерій Федорович