Крючков
Георгій Корнійович
Голова Комітету з питань національної
безпеки і оборони
Верховніої Ради України III і IV скликань
Кавалер ордена князя Ярослава Мудрого V ступеня
Народився Георгій Корнійович Крючков 20 жовтня 1929 року в селянській сім’ї в с. Гусарка, що на Запоріжжі. В 1947 році вступив до Харківського юридичного інституту, який закінчив з відзнакою. В інституті здобув не лише ґрунтовні спеціальні знання, а й оволодів вмінням аналізувати, обстоювати власні переконання. Вже через 4 роки після закінчення вузу Георгій Крючков був призначений заступником начальника Запорізького обласного управління юстиції.
Чесність, принциповість Георгія Крючкова сприяли тому, що в грудні 1955 року його обирають секретарем, а через два роки — другим секретарем Запорізького обкому комсомолу. З 1960 року він на партійній роботі у Запорізькому обкомі Компартії України.
|
Понад 20 років Г.К. Крючков працював в апараті ЦК Компартії України, з них понад 13 років очолював відділ організаційно-партійної роботи, обирався до складу ЦК.
Був депутатом Верховної Ради УРСР кількох скликань. У 1985 — 1988 роках працював в апараті ЦК КПРС. Обирався народним депутатом СРСР.
У листопаді 1988 року Георгія Корнійовича обирають першим секретарем Одеського обкому Компартії України. Перебуваючи з квітня 1990 року на пенсії, він деякий час працював радником Ради Міністрів УРСР, радником ЦК Компартії України, а після заборони партії активно займався її легалізацією, згуртуванням комуністичних сил. У визнанні Конституційним судом України заборони Компартії неконституційною — значна його заслуга.
Двічі (1998 і 2002) Г.К. Крючков обирався народним депутатом України за списком КПУ. В обох скликаннях входив до складу парламентського Комітету з питань національної безпеки й оборони, в т. ч. 6 років — очолював його. Саме під керівництвом Г.К. Крючкова Комітет забезпечив приведення практично усього масиву законодавства у цій сфері у відповідність до норм Конституції України 1996 року. Підсумки цієї роботи узагальнені у збірнику законодавчих актів «Правові основи військового будівництва та військово-цивільних відносин», виданому українською, російською та англійською мовами.
І після завершення депутатських повноважень Георгій Корнійович займається активною громадською діяльністю. Він — член ЦК Компартії України, член Української Ради Миру, відповідальний секретар громадсько-політичної організації «Український форум».
Погляди й активна політична позиція Георгія Крючкова знайшли відображення у його численних виступах у ЗМІ та книгах: «Всегда оставаясь самим собой. Позиция коммуниста» (2002), «Больных вопросов не обходить» (2003), «В гуще событий» (2004), «Трудные уроки. Раздумья бывшего партийного работника» (2004, 2009), «Украинское общество: бремя проблем. Беседы на политические темы» (2007), «Что происходит с нашей страной?» (2009), «Украина перед судьбоносным выбором» (2010), «Ожидания и разочарования» (2011) та інші.
Заслуги Георгія Корнійовича перед Батьківщиною відзначені орденами: Жовтневої Революції, Трудового Червоного Прапора (двічі), «Знак Пошани», князя Ярослава Мудрого V ступеня, медалями, а також орденами «Дружби» (Російська Федерація) й «Співдружність» (Співдружність незалежних держав). Г.К. Крючков —
лауреат премій ЦК Компартії України
ім. В.І. Леніна та ім. Ярослава Галана.
|