Куц
Віталій Миколайович
Проректор з наукової роботи Національної академії прокуратури України, Кандидат юридичних наук, професор
Народився 10 травня 1955 року на Чернігівщині. Після закінчення школи в 1970 році вступив до Чернігівського юридичного технікуму. По закінченні технікуму працював в органах соціального забезпе-чення в Закарпатській області. Потім служив у Збройних силах, а після закінчення служби повернувся до Чернігова і протягом двох років працював юрисконсультом обласного тресту аграрних підпри-ємств м'ясомолочного профілю.
За направленням прокуратури Чернігівської області у 1977 році Віталій Куц вступив до Харків-ського юридичного інституту на факультет з підготовки кадрів для органів прокуратури. Відтоді й до 1992 року доля Віталія Миколайовича була пов'язана з цим юридичним навчальним закладом, який згодом трансформувався в Національну юридичну академію України ім. Ярослава Мудрого. Після закінчення з відзнакою інституту, а згодом - і аспірантури В.М. Куц працював викладачем і доцентом кафедри кримінального права та заступником декана одного з факультетів Академії. У 1986 році Віталій Миколайович перший із випускників Чернігівського юридичного технікуму став
кандидатом юридичних наук та отримав наукове звання доцента.
На початку 90х років минулого століття на базі спецфакультету Харківської юридичної академії було
|
засновано Харківський інститут внутрішніх справ, який згодом став Національним університетом внутрішніх справ МВС України. Серед фундаторів цього навчального закладу був і Віталій Миколайович.
Спочатку він очолив у ньому кафедру кримі-нального права і кримінології, потім деякий час виконував обов'язки професора цієї кафедри та начальника навчальнометодичного відділу Націо-нального університету внутрішніх справ.
У 2005 році Віталій Миколайович пов'язує свою долю з прокуратурою України. В цей час розпочинається активна розбудова створеної рішенням уряду Академії прокуратури України.
В Академії Віталію Миколайовичу було доручено керівництво Науководослідним інститутом, завда-ннями якого є: дослідження окремих аспектів державотворення, вдосконалення правової системи України, правоохоронної діяльності та правосуддя; проведення планових наукових досліджень з проблем вдосконалення прокурорської діяльності; розроблення науковометодичних рекомендацій щодо здійснення прокурорської діяльності та інші.
Крім того, з огляду на великий досвід створення науковонавчальних підрозділів, Віталія Микола-йовича було призначено першим завідуючим кафе-дрою теорії держави і права Академії за сумісництвом. З поставленими завданнями він блискуче упорався, - обидва означені підрозділи Академії прокуратури успішно функціонують.
На сьогодні В.М. Куц обіймає посаду проректора з наукової роботи Національної академії прокуратури України.
Окремо слід відзначити наукову роботу Віталія Миколайовича. Ним здійснено близько ста наукових публікацій з проблем протидії злочинності та організації прокурорської діяльності. Результати наукових досліджень вченого знайшли реальне відображення в законотворчій сфері. Серед них: одноособово розроблений ним проект Кримінального кодексу України (1999), низку новел якого було включено до прийнятого в 2001 році Кримінального кодексу України. Творчим колективом у складі Віталія Миколайовича та двох його учнів підготовлено теоретичну модель проекту Закону України "Про засади протидії торгівлі людьми", яка отримала високу оцінку з боку експертів міжнародних організацій та вітчизняних фахівців.
Крім зазначеного, Віталій Миколайович є спів-автором проектів Законів України "Про засади протидії корупції", "Про зміни до Конституції України (стосовно статусу прокуратури )", "Про прокуратуру", а також Концепції реформування кримінальної юстиції в Україні.
Своїм величезним науковопедагогічним досвідом Віталій Миколайович щедро ділиться з молодими вченими. Він особисто підготував сім кандидатів юридичних наук і продовжує здійснювати наукове керівництво робіт ще десяти аспірантів і здобувачів наукового ступеня кандидата юридичних наук.
За заслуги в науковопедагогічній діяльності
В.М. Куцу у 2005 році було присвоєно вчене звання професора.
|