СТВОРЮЄМО ЦІННІСТЬ
Пастернак Зіновій Григорович

Пастернак

Зіновій Григорович

Генеральний директор ДП «Вугільна компанія «Краснолиманська» (1995–2009)

За вагомий особистий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток регіону, високий професіоналізм присвоєно почесне звання «Заслужений шахтар України» (2002). Народився 22 лютого 1949 р. у с. Чумалі Тернопільської області. У 1971 р. закінчив шахтобудівний факультет Дніпропетровського гірничого інституту, пройшов військову службу і розпочав трудовий шлях у 1973 р. За плечима Зіновія Григоровича – сорок років трудового стажу у вугільній галузі. За цей час він пройшов становлення від рядового гірничого інженера до генерального директора вугільної компанії, зумів вивести ДП «Вугільна компанія «Краснолиманська» на рівень одного з найпотужніших підприємств вугільної промисловості в Україні з видобутком три мільйони чотириста тисяч тонн вугілля на рік. Так, під керівництвом З.Г. Пастернака в компанії з 1995 р. розпочато впровадження найсучаснішої вуглевидобувної техніки, переобладнано очисні та підготовчі вибої та шахтний транспорт. У складних гірничо-видобувних умовах працівники шахти досягли одних з найвищих у галузі показників продуктивності праці.

Коштами підприємства збудовано нову шахту «Краснолиманська-Глибока» потужністю чотири мільйони тонн на рік, підтримується соціальна сфера. Для підготовки висококваліфікованих кадрів гірничої промисловості налагоджено співпрацю з провідними навчальними закладами. Зіновій Григорович не просто талановитий керівник і досвідчений фахівець, він – людина, яку варто наслідувати. Високі показники не даються так просто, це результат абсолютної відданості обраній справі і титанічної праці над собою. З.Г. Пастернак є Народним послом України, академіком Української технологічної академії, Української академії наук національного прогресу. Також був обраний депутатом Донецької обласної ради та Красноармійської міської ради. Почесний громадянин м. Родинське.

Недарма таким вагомим сьогодні є перелік нагород і відзнак З.Г. Пастернака. Зокрема він є повним кавалером орденів: «За заслуги», «Слава на вірність Вітчизні», «Зірка пошани», знаків «Шахтарська слава» і «Шахтарська доблесть». За особливі заслуги перед Українським народом нагороджений Почесною грамотою Верховної Ради України. Удостоєний орденів: святого Рівноапостольного князя Володимира, святого Георгія Побідоносця IV ступеня, М. Грушевського «За розбудову України», «За трудові досягнення», «Суспільне визнання» І ступеня. Відзначений численними міжнародними нагородами: золотою медаллю «За ефективне керівництво» Міжнародної кадрової академії; «Лаври Слави», «Нагорода тисячоліття», «Лука Пачолі», «Імені Сократа», «Орден королеви Вікторії» (Оксфорд, Англія); «Золотий Мальтійський хрест» (Мальта); орден святих Петра і Павла (Ватикан).