Терещенко
Мішель Петрович
Засновник благодійного фонду
«Фундація спадщини терещенків»
В одному з інтерв’ю Мішель Петрович сказав: «Людина схожа з рослиною: їй найкраще саме на своєму ґрунті. Я радий, що повернувся на Батьківщину предків. І думаю, якщо вони дивляться з небес, то радіють за мене стовідсотково». Нащадок славнозвісних меценатів Терещенків нині відновлює розпочате прадідами.
Народився 15 вересня 1954 р. в Парижі. Навчався у Вищій школі економіки і бізнесу (ESSEC). Професійну кар’єру розпочав у ФортЛодердейлі (США), пов’язавши діяльність із дослідженням підводних глибин.
Працював для групи «Зодіак», яка виготовляла батискафи для команди Жака-Іва Кусто та фірми «Беша-США» у 1981–1989 рр. Брав участь в експедиціях, обстеженні кораблів, комунікаційних мереж і виробничих об’єктів під водою. Упродовж 1990–1996 рр. продовжив роботу в Марселі, згодом повернувся до Парижу і в 1997 р.
відкрив власну фірму, що спеціалізувалася на дистрибуції обладнання для підводного плавання і вирощування червоних водоростей на Філіппінах і Мадагаскарі.
В Україні Мішель Петрович уперше побував у 1994 р.
|
У Глухові, в Трьоханастасіївській церкві, де похований його прапрадід Нікола Артемійович Терещенко, відомий благодійник і меценат. Побачивши шанобливе ставлення до пам’яті династії Терещенків, Мішель Петрович вирішив продовжити свою роботу в Україні, спрямовуючи зусилля на допомогу тим, хто її потребує. З 2003 р. проживає в Києві, працює в галузі сільського господарства та переробної промисловості. Займається відродженням льонарства в Сумській, Чернігівській та Житомирській областях – саме в тих регіонах, де знаходились цукрові заводи Терещенків. Також сприяє діяльності Глухівського науково-дослідного інституту луб’яних культур, розташованого у приміщенні колишнього маєтку роду меценатів. Зокрема, наполегливо працював із французькими федераціями виробників льону та конопель, які в результаті придбали розробки глухівських науковців. З’ясувалося, що у світі ніхто, крім них, не вивів сорти ненаркотичних конопель.
У 2008 р. став президентом компаній «Україна-Агрі», «ATS-Україна» (експорт меду), групи «Linen of Desna». Активно співпрацює з закордонними експертами. Разом із фахівцями з Бельгії та Франції спеціально для України була розроблена технологія вирощування і переробки технічного льону. Завдяки зусиллям Мішеля Петровича Київ став місцем проведення Всесвітньої виставки меду «APIMONDIA». М.П. Терещенко вважає, що будь-яку справу треба робити з першочерговим орієнтуванням на результат, незважаючи на жодні труднощі.
З квітня 2012 р. розпочав діяльність Благодійний фонд «Фундація спадщини Терещенків». Його мета – відновити, зберегти ті надбання, які залишила по собі династія Терещенків. Наразі реалізується проект допомоги Кардіохірургічному центру в Києві, а також ведеться співпраця з KSE щодо запуску інноваційної міжнародної програми з аграрного менеджменту. Крім благодійної діяльності, Мішель Петрович консультує французькі ділові кола в Україні.
Троє дорослих дітей М.П. Терещенка народилися у США. Донька Ізабель закінчила Академію мистецтв у Парижі і стала художницею. Старший син, Крістофер, вчився в університеті Сан-Дієго, нині працює фінансовим аналітиком з нерухомості в Парижі. Молодший Дмитрій обрав інженерну стежку свого діда, є фахівцем із газового обладнання та устаткування.
Запорука успіху Мішеля Петровича та його фонду – людяність та повага до інших. Видатний нащадок роду Терещенків переконаний, що треба завжди пам’ятати: свій успіх ви примножуєте за допомогою людей, які знаходяться поряд. Потрібно розуміти, що цінність – в самій людині.
|