Лушкін
|
Хоч би де працював Володимир Андрійович Лушкін, його природні здібності, фахові знання, практичний досвід та наукові інтереси завжди спрямовувалися на розвиток та зміцнення енергетичної галузі регіону і всієї країни, як однієї з найважливіших стратегічних галузей господарства. Так було і в часи його господарювання на Житомирщині, так було і тоді, коли працював державним секретарем, заступником міністра палива та енергетики України, обіймав керівні посади в національних енергетичних компаніях «Енергоатом» та «Укренерго», а також у Національній комісії з питань регулювання електроенергетики.
З березня 2007 року працює Головним державним інспектором України з енергетичного нагляду, де найширше розкрився його організаційний та професійний потенціал. Робота Володимира Лушкіна у Головдерженергонагляді — це перші кроки відомства на шляху до становлення його як центрального органу виконавчої влади держави з приналежними до цього усіма системними складовими та атрибутикою.
Керівнику й організатору, практику і вченому В.А. Лушкіну притаманний системний і послідовний підхід до проблем, які доводиться розв’язувати, як у формуванні законодавства, так і в практичній діяльності. Слід наголосити, що успішність Володимира Андрійовича — наслідок впровадження у практику результатів його наукового пошуку як вченого, професора кафедри економіки управління в будівництві і міському господарстві.
Володимир Лушкін — автор та співавтор близько сорока наукових праць, серед них навчальних посібників «Організація і технологія торгівлі», «Лізинг у промисловості та підприємництві України», «Аудит», «Контроль і ревізія підприємств», «Финансы. Деньги. Кредит», «Безпека життєдіяльності», монографій «Вільні економічні зони у національній економіці та перспективи розвитку», «Інвестиції та економічний розвиток» тощо, які узагальнюють проблеми активізації інвестиційної діяльності. Впровадже-на автором методика нового механізму системи розрахунків сприяла суттєвому підвищенню інвестиційного потенціалу держави за рахунок внутрішніх найдешевших джерел, яких потребує виробничий сектор на сучасному етапі розвитку економіки. Здобув визнання навчальний посібник «Електротехніка у будівництві», написаний Володимиром Лушкіним у співавторстві відповідно до програми підготовки фахівців спеціальностей «Промислове і цивільне будівництво», «Міське будівництво і господарство». Науковий потенціал доктора Володимира Лушкіна ще яскравіше проявився і в застосуванні нового покоління активного контролю за енергетикою при впровадженні автоматизованої системи енергетичного нагляду на всіх організаційно-структурних рівнях відомства.
Вагомий внесок Володимира Андрійовича у розвиток міжнародних зв’язків, зміцнення відносин з міжнародними організаціями та фінансовими інституціями країн далекого і близького зарубіжжя, стосунків зі світовою енергетичною спільнотою. В.А. Лушкін є учасником багатьох міжнародних енергетичних організацій, зокрема, він — Віце-президент Всеукраїнського енергетичного комітету Всесвітньої енергетичної Ради. Багато зусиль докладає до зміцнення взаємовідносин з колегами з інших держав, зокрема Російської Федерації. Низка зустрічей на міжнародному рівні надали позитивний вплив на подолання проблем в електроенергетиці, які виникали у період кризових явищ у всесвітній економіці.
Професійні здібності, великий інтелектуаль-ний потенціал та багатий досвід, які ефективно використовуються на практиці, гармонійно поєднуються з природною мудрістю Володимира Андрійовича Лушкіна, його чуйністю та людяністю, що значною мірою сприяє зростанню його авторитету та визнанню заслуг керівника як в Україні, так і у світових енергетичних колах.
За особисті заслуги Володимира Лушкіна нагороджено багатьма орденами та медалями, зокрема, орденом «За заслуги» III ступеня, медаллю «За трудову доблесть», орденом Дружби (Російська Федерація), а також відомчими заохочувальними відзнаками: «Почесний працівник Держенергонагляду», «За розвиток міжнародних відносин». Кавалер вищої шахтарської нагоро-ди — знак «Шахтарська слава» трьох ступенів.
Наполеглива багаторічна праця вшанована почесними званнями: академік Міжнародної інженерної академії та Міжнародної академії наук екології та безпеки життєдіяльності, генерал-отаман Українського козацтва. Має найвищі відзнаки українських православних церков та козацькі нагороди. У Міжнародному Академічному Рейтингу популярності та якості «Золота фортуна» був визнаний лідером еконо-міки 2000 року. За результатами Всеукраїнсь-кого конкурсу «Лідер паливно-енергетичного компдексу-2002» став переможцем у номінації «Державний діяч». За сприяння розвитку міста Славутича у 2003 році відзначений дипломом лауреата загальноміської програми «Славутичанин року».
З нагоди 65-річчя від дня створення державних органів з енергетичного нагляду колектив, що очолює Володимир Андрійович Лушкін, за вагомий внесок у розвиток вітчизняної енергетичної галузі, підвищення економічної могутності держави був нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України. |