Масалов
Сергій Миколайович
Ковельський міжрайонний прокурор,
старший радник юстиції
Сергій Миколайович Масалов очолює Ковельську міжрайонну прокуратуру з 2002 р. Юрист з багаторічним стажем роботи в органах прокуратури України, випускник одного з найвідоміших в Україні та Європі храмів юриспруденції — Харківської юридичної академії, професіонал високого ґатунку, він — з когорти тих небайдужих представників української прокуратури, які в змозі піднести її авторитет саме до європейського рівня.
Народився Сергій Миколайович 15 лютого 1963 р. на синьоокій Волині. Мала батьківщина — невелике, але славне своїми традиціями волинське містечко Рожище. Повновода річка Стир розділяє цей тихий волинський райцентр на дві частини, за якими ген — до видноколу поза чепурними будиночками тягнуться золоті поля пшениці, смарагдові лани цукрових буряків, славної і найсмачнішої на Волині картопельки. Родюча і щедра Волинська земля! Саме на ній волинські селяни, не шкодуючи сил і здоров’я, вирощують багаті врожаї зернових та інших сільськогосподарських культур, тим самим наповнюючи житницю нашої держави найбільшим і найціннішим багатством — хлібом.
Тато і мама майбутнього прокурора міста Ковеля і Ковельського району Микола Сергійович та Катерина Йосипівна Масалови — звичайні трударі, великі працелюби — змалечку привчали своїх дітей, а їх було троє — Володимир, Тетяна та Сергій — до праці. А ще мірилом віковічних цінностей у цій звичайній робітничій родині були — любов до своєї землі, синьоокої Волині, оповитої легендами та історичними бувальщинами про мужніх пращурів, які відважно боронили її від лихих загарбників, шанобливе ставлення до своєї віри православної і дотримання усіх Божих заповідей — своєрідний моральний кодекс честі навколишніх мешканців Волині. Поважали і берегли у цій родині старших, чим мали, допомагали сусідам і знайомим, щиро, по-людськи відгукуючись на чуже горе і біду.
Порядність, людяність та щирість Ковельського міжрайонного прокурора Сергія Масалова, вміння зрозуміти і підтримати в нелегку хвилину будь-кого з працівників апарату Ковельської міжрайонної прокуратури, зокрема, й молодих прокурорських працівників — все це — витоки великої і вічної маминої любові, мудрих дороговказів тата, на жаль, вже покійного.
Сергій Масалов часто згадує літопис життя власної родини. У нелегкі післявоєнні роки мама — Катерина Йосипівна завербувалась на шахтарські новобудови Луганської області, там зустріла і покохала свого обранця — вродливого російського шахтаря з Орловської області. Батьки важко працювали на шахті «Перевальська» біля міста Алчевська, добре заробляли, але все ж повернулись на Волинь, осіли у місті Рожище, виховали гарних дітей і всім дали можливість отримати вищу освіту, здобути улюблену роботу.
Після служби в армії і загартування характеру в робітничому колективі місцевого заводу «Рожищефермаш», тямущому електромонтеру як одному з кращих молодих працівників дали направлення до тодішнього Харківського юридичного інституту. Свою майбутню професію герой нашої оповіді обрав через небайдужість до людських проблем, хотів робити добро, борючись зі злом.
|
Ще навчаючись у Харківській юридичній академії майбутній правознавець виділив для себе, як життєве кредо до омріяної роботи, крилатий вислів давньогрецького філософа Цицерона: «Найбільше заохочення до злочину — байдужість тих, кому належить карати зло». На думку героя нашої оповіді, який більше двох десятків літ віддав надзвичайно складній роботі в органах прокуратури України, чинники такої злочинної байдужості у занепаді моралі, патріотизму, національної свідомості і любові до країни, в якій живемо. То ж уся надія на прокурорів відповідальних і принципових, які нині мають можливість повернути довіру громадян — сумлінно, якісно і, відповідно, до букви Закону, виконувати свої професійні обов’язки.
У 1989 році, після закінчення Харківської юридичної академії імені Ярослава Мудрого, один з її кращих випускників Сергій Масалов повернувся на рідну Волинь, аби зміцнювати законність в рідному краї. Молодий та ініціативний юрист-правознавець починав працювати у Маневицькій районній прокуратурі. Прокуратуру Волинської області очолював тоді надзвичайно вимогливий і принциповий прокурор Микола Миколайович Найденко, який своїм особистим прикладом навчав молодих прокурорів. За якихось кілька років Сергій Масалов повернувся сюди вже районним прокурором. Разом з колегами активно боровся зі злочинністю, порушував резонансні кримінальні справи, а ще залишив по собі добру пам’ятку, бо у непрості 1997–1998 рр, коли за знецінені купони непросто було придбати навіть звичайні цвяхи, побудував у цьому мальовничому поліському райцентрі нову прокуратуру, створивши прекрасні умови роботи для колег. Цю велику працю оцінив на відмінно тодішній прокурор Волинської області Михайло Васильович Косюта, який залишив по собі гарну пам’ять серед колег.
Чудові організаторські якості, комунікабельність та енергійність, високий професіоналізм — це саме ті якості характеру, які вирізняють героя нашої оповіді серед колег. Сергій Масалов обіймав відповідальні посади в апараті Волинської прокуратури, окрім Маневицької, очолював ще й Любомльську міжрайонну прокуратуру.
Зараз Сергій Миколайович Масалов очолює Ковельську міжрайонну прокуратуру. На ниві законності працює у місті Ковелі з 29 серпня 2002 р. За відповідним наказом Генерального прокурора України Олександра Медведька, старший радник юстиції Сергій Масалов свої важливі і дуже відповідальні прокурорські обов’язки виконує у цьому волинську місті вже другий конституційний термін.
У 2009 р. Ковельський міжрайонний прокурор Сергій Масалов за вагомі професійні здобутки був удостоєний високої відзнаки — Подяки з врученням нагрудного знаку «Подяка за сумлінну службу в органах прокуратури» III ступеня. У цьому ж році з нагоди 70-річчя створення прокуратури Волинської області Генеральний прокурор України Олександр Медведько вручив Сергію Миколайовичу Масалову нагрудний знак «Почесний працівник прокуратури України».
Здобутки отримує не лише старший радник юстиції Сергій Масалов. У тому ж таки 2009 р. Ковельська міжрайонна прокуратура визнана кращою за підсумками професійного огляду – конкурсу в номінації «Кращий державний обвинувач».
Лише там, де панує верховенство права, — вважає старший радник юстиції, Ковельський міжрайонний прокурор Сергій Масалов, — людина може відчувати себе справді захищеною і вільною. Тому, найвищими цінностями прокурорських працівників у виконанні непростих професійних завдань були і будуть чесність, справедливість та неупередженість, ефективна боротьба зі злочинністю. Гідний захист прав людини, чутливість і співчуття до людських проблем.
Про кримінальні справи, які порушує, розслідує і за якими підтримує державне обвинувачення в судах разом зі своїми молодими колегами Ковельський міжрайонний прокурор Сергій Масалов, можна розповідати багато. Саме прокуратура Ковельщини повернула благоустроєне власне житло чотирьом неповнолітнім дітям-сиротам. В результаті хитромудрих маніпуляцій з обміном та байдужості до житлових проблем неповнолітніх городян міської влади, чотирьом рідним братам і сестрам, які зараз виховуються в сиротинці, замість просторої квартири дісталась запущена малосімейка без води і опалення. Прокуратурі довелось звертатись з позовом в Ковельський міськрайонний суд, з апеляційною скаргою — в апеляційний суд Волинської області, аби добитись справедливості.
Це — повернуті державі майже 1,5 мільйона гривень бюджетних коштів, лише за однією кримінальною справою, які в результаті хитромудрих фінансових операцій, так само присвоїли спритні екс-керівники Ковельського та Калинівського ветсанзаводів, що на Вінничині, разом з нечесними підприємцями. Розслідувати посадові злочини, добиватись справедливого покарання — непросто, адже у таких спритників, на жаль, ще є впливові покровителі. Але, Сергій Масалов, виконуючи свої прокурорські обов’язки, діє Силою Права, а не правом сили.
У цієї щирої людини, сміливого й неупередженого Прокурора є багато друзів та однодумців по всій Україні. Гарний колектив молодих прокурорів-професіоналів Ковельської міжрайонної прокуратури — теж його заслуга. Серед улюблених захоплень — гарні книги, рибальство, фотографія, полювання, цікаві подорожі.
Надійна пристань для Сергія Миколайовича Масалова — рідна сім’я. Дружина Алла, син Максим — молодий і перспективний науковець-юрист Харківської юридичної академії.
Сергій Масалов збудував гарний дім, плекає молодий сад. Цікавих задумок і планів — багато. От лише часу не завжди вистачає. Прокурорський обов’язок, відповідальність перед державою і людьми, перш за все.
|