Матусевич
Володимир Анатолійович
Головний конструктор — директор Державного підприємства
«Харківське агрегатне конструкторське бюро»
За вагомі особисті заслуги в розвитку вітчизняної промисловості, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня машинобудівника присвоєно почесне звання «Заслужений машинобудівник України» (2009).
Увесь свій шлях Володимир Анатолійович Матусевич пов’язав із розвитком галузі літакобудування, зосередивши інтереси на розробленні й модернізації деталей для авіаційної техніки. Як багаторічний керівник ДП «ХАКБ» незмінно заохочує інноваційну активність колективу, завдяки чому підприємство на державному рівні визнали головним у питаннях науково-технічного забезпечення за напрямом авіаційного агрегатобудування.
Народився 15 травня 1949 р. в станиці Отрадна Краснодарського краю РФ. З дитинства цікавився авіацією, це захоплення зберіг протягом усього життя.
Після закінчення середньої школи із золотою медаллю в 1966 р. вступив до Харківського авіаційного інституту на моторобудівний факультет й успішно закінчив його в 1972 р. за спеціальністю «Двигуни літальних апаратів». До 1976 р. працював на кафедрі того ж інституту, провадячи науково-дослідну роботу.
|
Після ХАІ з 1976 до 1997 рр. Володимир Анатолійович присвятив себе виробництву й створенню агрегатів для сучасних літаків на Вовчанському агрегатному заводі, де пройшов шлях від технолога до заступника голови правління ВАТ «Вовчанський агрегатний завод» із технічного розвитку виробництва.
У 1997 р. на запрошення головного конструктора Харківського агрегатного конструкторського бюро В. К. Мокроуза В. А. Матусевич став його першим заступником. У 2003 р. призначений головним конструктором — директором Державного підприємства «Харківське агрегатне конструкторське бюро» (ДП «ХАКБ»). На цій посаді Володимир Анатолійович приділяв велику увагу розвитку нових тематичних напрямів діяльності підприємства, серед яких розроблення електротехнічних й електронних пристроїв для гідравлічних і паливних систем авіаційної техніки. Під його керівництвом і за безпосередньої участі створили такі агрегати: насосні станції НС140-2 й НС140-6 для літаків, плунжерні насоси НП130-2, НП40 та НП130-2К для вертольотів. Для літаків Ан-148, Ан-158 й Ан-178 — агрегати НП148Н, КПМ148Н, ЕПК-35, ЕПК-20 та багато інших. За результатами цієї роботи уклали двадцять три ліцензійних договори на використання об’єктів інтелектуальної власності серійними заводами-виробниками авіаційної техніки.
В. А. Матусевич є автором понад 30 наукових статей, п’яти винаходів і кількох промислових зразків, захищених патентами. Значну роботу колектив ДП «ХАКБ» під його керівництвом провів, щоб розробити й постачати електрогідравлічні агрегати для Індії, Китаю, Ізраїлю та Південної Кореї, що дало змогу у важкий для підприємства час одержати додаткові кошти й не лише зберегти колектив, а й зміцнити його.
Наказом Мінпромполітики ДП «ХАКБ» затверджено головною організацією України з розроблення й модернізації агрегатів для гідравлічних і паливних систем літальних апаратів. Підприємство атестовано як наукову організацію з наданням найвищої категорії «А». Під керівництвом Володимира Анатолійовича Матусевича ДП «ХАКБ» одержало від Державної авіаслужби України сертифікат розробника, а також сертифікати про право виробництва, технічного обслуговування й ремонту авіаційної техніки.
За високі професійні досягнення та багаторічну сумлінну працю В. А. Матусевич нагороджений багатьма грамотами Міністерства авіаційної промисловості СРСР, Міністерства промислової політики України й Кабінету Міністрів України. З 2005 р. є почесним авіабудівником України. У 2019 р. Харківська облрада нагородила його почесним знаком «Слобожанська слава».
|