Савчук
Остап Васильович
художній керівник Чернівецької обласної філармонії імені Дмитра Гнатюка
За значний особистий внесок у соціально-економічний, культурний розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення та з нагоди 15-ї річниці незалежності України присвоєно почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України» (2006). Лауреат обласної літературно-мистецької премії імені Сидора Воробкевича (2001).
Остап Васильович Савчук — це унікальна особистість, чиї заслуги для культурного життя Чернівців та Буковини важко переоцінити. Він є не лише талановитим режисером-постановником, педагогом, громадським діячем, а й вправним організатором, про що свідчать його численні нагороди, а головне — результати багаторічної праці.
Народився 24 лютого 1947 р. в м. Кіцмань Чернівецької області в кравецькій родині, яка співала у хорі. Заняття батьків вплинуло на вибір діяльності Остапа Савчука, і в 1955 р. він вступив у Кіцманську дитячу музичну школу навчатися гри на скрипці, яку закінчив у 1962 р. Того ж року закінчив Кіцманську загальноосвітню середню школу
та вступив в Чернівецьке державне музичне училище,
|
навчання в якому завершив 1966 р. Згодом вирішив здобути вищу освіту в обраній сфері у Київському державному інституті культури ім. О. Корнійчука, який закінчив 1976 р. як клубний працівник вищої кваліфікації та керівник оркестру народних інструментів.
Трудову діяльність розпочав ще навчаючись в училищі. З 1965 по 1966 рр. працював педагогом народних інструментів дитячої музичної школи № 1 у м. Чернівці, викладачем народних інструментів Кострижівського філіалу дитячої музичної школи в м. Заставна Чернівецької області. До 1969 р. він три роки служив в армії у Бакинському округу ПВО. Після армії поновив професійну діяльність і до 1977 р. був диригентом першої категорії обласного Будинку художньої самодіяльності профспілок у м. Чернівці. З 1977 по 1988 рр. очолював Палац культури працівників легкої промисловості бавовняно-прядильного об’єднання «Схід». Після цього став режисером-постановником, художнім керівником Чернівецької обласної філармонії, де працював до 2006 р.
У 2006 р. Остап Васильович розпочав діяльність на державній службі. До 2008 р. працював начальником управління культури Чернівецької обласної державної адміністрації. З 2008 по 2009 рр. був заступником начальника управління культури і туризму Чернівецької обласної державної адміністрації.
Він писав сценарії і був головним режисером-постановником творчих звітів майстрів мистецтв та художніх колективів Чернівецької області на сцені Національного палацу мистецтв «Україна» в 1999, 2001, 2004 рр. та здійснював режисерсько-постановочні роботи творчих вечорів знаних митців краю, складав концертні програми та був режисером відзначення знаменних дат.
У 2009 р. знов став художнім керівником Чернівецької обласної філармонії, і цю посаду він обіймає до сьогоднішнього дня.
Остап Васильович багато часу та зусиль приділяє громадській діяльності, яку почав членом правління обласного відділення Всеукраїнського національного фонду культури з 1985 р. Нині він — голова Чернівецького обласного об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.
За невтомну творчу працю, вагомий внесок у розвиток культури і мистецтва Буковинського краю нагороджений орденом Дружби народів (1986), почесною грамотою Міністерства культури України (2002), почесною грамотою Президії Українського фонду культури (2007), грамотою Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка (2008) та багато ін.
На думку Остапа Савчука, від рівня культури кожного окремого міста залежить добробут усієї країни. Тому всі сили Остап Васильович спрямовує на розвиток мистецького життя Чернівецької області, бо малі зусилля дають великі результати.
|