Молдован Валеріан Васильович Професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор філософії в галузі права, член-кореспондент Міжнародної кадрової академії
Валеріан Васильович Молдован — відомий освітянин і поважний учений, чий професіоналізм й авторитет підтверджені багатьма досягненнями. Інноваційність та ефективність його науково-педагогічної діяльності виявилися в розробці й впровадженні в навчальний процес ділових ігор, створенні юридичної клініки та виданні навчальної літератури нового покоління. Народився 24 березня 1940 р. у с. Чубинці Сквирського району Київської області в родині простих трударів. Батько Василь Оксентійович працював сільським ковалем, а потім — на металургійному комбінаті на Донбасі. Мати Євдокія Кодимівна була найкращою співачкою й танцюристкою в селі, складала вірші. Виховала семеро дітей. Після школи в 1957–1959 рр. навчався в Київському училищі культури на відділенні клубної роботи, яке закінчив із відзнакою й почав працювати вчителем музики в Сквирській школі № 4. Згодом закінчив диригентсько-хоровий факультет Київської народної консерваторії. Влаштувався хормейстером у Народному фольклорно-етнографічному ансамблі «Веснянка» та в хорі викладачів Київського державного університету імені Тараса Шевченка. З 1959 до 1962 рр. служив у лавах збройних сил як рядовий єфрейтор, молодший сержант 30 окремої дисциплінарної роти Закавказького військового |
округу, народний засідатель військового трибуналу Тбіліського гарнізону.
Після служби в 1962–1967 рр. був студентом юридичного факультету Київського державного університету ім. Тараса Шевченка. Випускника з відзнакою направили на роботу до Управління судових органів Верховного Суду України, де успішно пройшов стажування. Згодом на запрошення керівництва університету став старшим науковим працівником науково-дослідної лабораторії управління та управлінської праці.
З 1970 до 1973 рр. навчався в аспірантурі на кафедрі процесуального права рідного університету. Підсумком наукових пошуків став захист у 1974 р. кандидатської дисертації. Відтак працював на юридичному факультеті — асистентом, старшим викладачем, заступником декана, доцентом, професором Інституту міжнародних відносин, Інституту післядипломної освіти Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. До того ж у 2004–2009 рр. — завідувач кафедри теорії держави та права, перший проректор Міжгалузевого інституту управління.
Провадить дослідження у сфері кримінально-процесуального права, організації судових та правоохоронних органів, судової етики та риторики. Він — автор 156 праць у галузі права. Власні напрацювання використовував, читаючи лекції для студентів багатьох навчальних закладів України. Крім того, під його керівництвом захищено п’ять кандидатських дисертацій.
За тривалий час науково-викладацької діяльності має низку здобутків, зокрема створення авторської школи з ділових ігор для юристів, де розроблено понад 500 ділових ігор та ситуаційних задач, а також видання навчальних посібників з опорних конспектів та інших навчальних матеріалів нового покоління.
Науково-педагогічна діяльність Валеріана Васильовича відзначена багатьма нагородами — медалями «В пам’ять 1500-летия Киева» (1982), «За трудовое отличие» (1984), «Ветеран труда» (1987), «За особливо видатні заслуги перед Київським національним університетом ім. Тараса Шевченка» (2000), «2000-ліття Різдва Христового» (2001), «За заслуги в науково-педагогічній діяльності» Академії наук вищої освіти України (2000). Він — лауреат республіканських і міжнародних конкурсів, а також низки премій: Держкомітету СРСР із народної освіти (1988), Міністерства освіти України (1990), Міжнародного фонду «Відродження» (1996), Спілки юристів України (1998, 1999); відмінник освіти України (2009). Нагороджений почесною грамотою та Знаком пошани Київського міського голови (2005, 2006) і почесною відзнакою Міжгалузевого інституту управління (2000). Почесний професор Університету «КРОК», Буковинського університету та кількох провідних університетів.
|