Бесчастний Віктор Миколайович Ректор Донецького юридичного інституту Мвс України, доктор наук з державного управління, професор, заслужений юрист України
Народився 9 листопада 1959 р. у с. Сєдове Донецької області. У 1989 р. закінчив Харківський юридичний інститут (нині — Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого), у 2006 р. — Донецький державний університет управління. З 1981 р. проходив службу в органах внутрішніх справ: від інспектора до начальника відділу боротьби з розкраданням соціалістичної власності Ворошиловського РВВС м. Донецька УВС Донецької області та Маріупольського лінійного відділу внутрішніх справ на транспорті Донбаського УВС на транспорті. Згодом — начальник відділення захисту економіки від злочинних посягань Київського РВВС м. Донецька УВС Донецької області. Посаду заступника начальника обіймав у відділах: захисту економіки від злочинних посягань УВС м. Донецька, ДСБЕЗ УВС м. Донецька, ДСБЕЗ Донецького МУ УМВС України в Донецькій області. З 1995 р. — старший оперуповноважений з особливо важливих справ 8-го та 6-го відділів УБОЗ УМВС України в Донецькій області, заступник начальника управління — начальник управління роботи з особовим складом УМВС України в Донецькій області. З 2003 р. — ректор Донецького юридичного інституту МВС України. У 2005 р. захистив кандидатську дисертацію, у 2010 р. — докторську дисертацію, у яких досліджував механізми державного управління професійною підготовкою співробітників органів внутрішніх справ та розвитком ВНЗ системи МВС України. |
Серед напрямів наукових інтересів — теорія державного управління і адміністративне право; виконавча влада та державне управління; адміністративний примус і адміністративна відповідальність; взаємодія міжнародного права з внутрішнім правом держав; поліцейська компаративістика, науково-методичне забезпечення протидії злочинності.
Основні засади наукової роботи В.М. Бесчастного відображено у 20 монографіях, 2 підручниках, 42 навчальних та науково-практичних посібниках, 90 статтях у фахових виданнях України та інших держав. Серед них: «Взаємодія інститутів громадянського суспільства та органів охорони правопорядку в Україні і зарубіжних країнах: порівняльний аналіз» (2006), «Влияние теневой экономики и экономической преступности на экономическую безопасность» (2007), «Кримінологічний аналіз стану злочинності у Донецькій області: тенденції; прогноз; причини та умови; шляхи вдосконалення запобіжної діяльності» (2013).
Брав участь у проведенні експертиз низки проектів законів України, зокрема «Про Державну службу правопорядку», «Про внесення змін до Закону України «Про застосування амністії в Україні», «Про внесення змін до Закону України «Про міліцію» щодо вдосконалення системи кадрового забезпечення органів внутрішніх справ».
Кавалер ордена «За заслуги» ІІІ та ІІ ступенів, заслужений юрист України. Відзначений почесними грамотами Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, медаллю «10 років незалежності України», почесним знаком Донецької обласної ради, нагрудним знаком «За відмінну службу в МВС». Нагороджений відзнаками МВС України, серед яких «За безпеку народу», «Закон і честь», «За відзнаку в службі», «За розвиток науки, техніки та освіти», «За бездоганну службу в Державтоінспекції» ІІ та І ступенів; «За заслуги в боротьбі з економічною злочинністю» І ступеня, «За доблесть і відвагу в службі карного розшуку» ІІ ступеня, «Почесна відзнака ГУБОЗ МВС України» ІІ ступеня, «За зразкове провадження досудового слідства» ІІ ступеня.
Найбільша заслуга Віктора Миколайовича, гідну і справедливу оцінку якої дасть лише час, — стрімка і результативна діяльність Донецького юридичного інституту і на Криворіжжі, і в Маріуполі. Страшні події 2014 р. не знищили виш — вони змусили «перевести подих», піднятися і на повний голос заявити про себе, і в тому головна заслуга його керівника, лідера — ректора Донецького юридичного інституту В.М. Бесчастного.
|