Стеценко
Кирило Вадимович
Скрипаль, композитор, педагог
За значний особистий внесок у збагачення культурно-мистецької спадщини народу України, високу професійну майстерність присвоєно почесне звання «Заслужений артист України» (1995), нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ступеня (2009).Відчуття внутрішньої свободи і незалежності в усі часи вирізняють Кирила Стеценка — людину багатогранного таланту, яку завжди супроводжує вихор ідей, сміливих новацій. Скрипаль і композитор, відомий не лише віртуозною грою та яскравою музикою — він добре знаний як педагог, культуролог, продюсер, режисер, автор і ведучий телерадіопрограм, громадський діяч.
Народився 11 квітня 1953 р. у Львові. Дід Кирило Григорович — композитор, класик української музики. Батько Вадим Кирилович — видатний педагог, автор двотомника «Методика гри на скрипці». Після переїзду до Києва Кирило Стеценко навчався у спеціалізованій музичній школі ім. М. Лисенка. У старших класах захопився рок-музикою. Разом з однокласниками створив культовий гурт «Еней». Закінчив Київську (1977) і Московську (1981) консерваторії. Навчався у легендарних скрипалів Б. Которовича, Л. Когана, В. Климова. Лауреат Всеукраїнського (1974) та Всесоюзного (1977) конкурсів скрипалів.
Працюючи солістом Рівненської філармонії (1977–1998), викладав у 1984–1987 рр. і 1998–2002 рр. на кафедрі скрипки Національної музичної академії України. У 1998 р. запрошений до Національного університету культури
|
і мистецтв, де за завданням ректора спроектував і очолив кафедру менеджменту шоу-бізнесу, яка не має аналогів. У 2013 р. його обрано головою Київської міської організації ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка.
Як композитор пише твори для скрипки, вокальні цикли, музику для телепрограм і кінофільмів. Виявляє інтерес до класики, джазу, фольклору й рок-музики. У 1989 р. стає одним з організаторів історичного фестивалю «Червона Рута». Працюючи у 1980–1990 рр. в телекомпаніях УТ 1, УТ 2 і «ТV Табачук», створює програми «Музичний відеомлин», «Будапешт Weekend», «Рефлекс», «Рок-н-рол на Руїнах», «Шлях до Волі», «Тарас Бульба», «Ступа», «Фест Конкон». Продюсує фестивалі «Нові Зірки Старого Року», «Українське Різдво», «Стеценків Великдень» і «Свята Покрова у Софії Київській».
Як скрипаль зіграв понад дві тисячі сольних концертів в Україні, США, Канаді, Бельгії, Австрії, Португалії, Угорщині, Польщі, Росії та країнах Середньої Азії. Гастролював з ансамблями «Гармонія», «Тріо Стеценків», «Диво» та «Брати Блюзу». З останніми виконав власний твір «Шалені коломийки» на урочистостях до візиту Президента США Білла Клінтона в Україну.
У 2012 р. він започатковує вісім тематичних циклів: «Галерея скрипкових геніїв», «Скрипкове дерево роду», «Ексклюзиви», «Репатріація українських імен», «Світові скрипкові прем’єри», «Чотири стихії скрипки», «Практична віолопедія» та «Музика світових гір». На великих сценах вже презентовано програми: «Бах 330: скрипкові концерти з електробандурою», «VioLINER project», «Лисенко + Стеценко = 300», а також два випуски «Скрипкове дерево роду», які розгортають п’ять століть розвитку української музики.
Яскравий сценічний темперамент артиста, новизна виконавських прийомів та концептуальна стрункість його інтерпретацій породжують атмосферу справжнього скрипкового дива.
Україна, на думку Кирила Вадимовича, має особливе майбутнє. Необхідно завершити світоглядну революцію, відновити традицію, пізнати і втілити власну місію. Ці перспективи викладені у монографії «Стратегії культури України. Філософія і менеджмент самоздійснення нації».
|