Люшненко
Микола Олександрович
Начальник юридичного відділу
державного вищого навчального закладу «Тернопільський державний медичний університет імені І.Я. Горбачевського»
За вагомий особистий внесок у державне будівництво, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм присвоєно почесне звання «Заслужений юрист України» (2009).
Дотримуючись букви Закону, Микола Олександрович Люшненко на всіх посадах завжди відповідально підходив до розгляду справ, усвідомлюючи, що за кожною з них стоїть доля людини. Нині знання і досвід передає студентам, майбутнім юристам.
Народився у 1954 р. в с. Великий Луг Червоноармійського району Житомирської області. Першу професійну освіту Микола Олександрович здобув у культурно-освітньому училищі м. Житомира по класу народних інструментів, грає на баяні. Служив в одній із військових частин Варшави. Вищу освіту здобув на юридичному факультеті Львівського державного університету імені І. Франка. Вчився з цікавістю і наполегливістю, завдячує досвідченим педагогам Василю Тимофійовичу Нору, що викладав кримінальний процес,
|
Володимиру Семеновичу Кульчицькому та Борису Йосиповичу Тищику, що читали історію держави і права України, Ніні Іванівні Титовій, яка зналася на аграрному праві.
Прагнучи до самовдосконалення, Микола Люшненко поповнював знання в університетській бібліотеці, як результат, закінчив навчальний заклад із відзнакою.
Професійну кар’єру розпочав у прокуратурі Теребовлянського району Тернопільської області. Відразу довелось розглядати значний обсяг справ, але із завантаженням успішно справлявся. Як слідчий прокуратури Підволочиського району Микола Люшненко встановив особистий рекорд: за 36 днів розслідував дев’ять кримінальних справ. Отримав підвищення по службі — обійняв посаду старшого слідчого прокуратури області. З 1984 по 1987 рр. Микола Олександрович працював прокурором Заліщицького району Тернопільської області. Найнапруженіший період у професійній кар’єрі припадає на 1987–1992 рр., коли очолював прокуратуру Бережанського району. На початку становлення молодої української держави, під час проведення мітингів, демонстрацій, пікетувань, самовільного захоплення церков прокурор забезпечував порядок і виконання законів. З 1992 р. Микола Олександрович обіймав посаду першого заступника прокурора Тернопільської області.
Микола Люшненко чітко знає і вміє застосовувати законодавство, відстоює верховенство закону, стоїть на сторожі законних прав та інтересів людей і держави. Об’єктивний і справедливий, наслідує талановитих фахівців у галузі юриспруденції, у людях цінує порядність, щирість, прямолінійність, чесність. У 2004 р. отримав високу відзнаку «Почесний працівник прокуратури». Удостоєний подяки Генерального прокурора України та Кабінету Міністрів України. Старший радник юстиції. У 2006 р. Микола Люшненко визнаний «Людиною року» у Тернопільській області.
З 2013 р. очолює юридичний відділ державного вищого навчального закладу «Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського», викладач кафедри медичного права.
Активний громадський діяч. Обирався депутатом Заліщицької та Бережанської районних рад. Віце-президент Тернопільської обласної федерації греко-римської боротьби. Захоплюється історією, поезією, віддає також перевагу хорошій музиці та спорту.
Улюблений вислів: «Бути добру!»
Одружений. Таміла Григорівна Полонська закінчила Львівський інститут декоративного та прикладного мистецтва, працювала методистом Тернопільського обласного навчально-методичного центру управління культури.
|