Кожемяка
Костянтин Прокопович
Засновник, Президент благодійної організації «Фонд культурних ініціатив ArtHuss», меценат
Ініціатор та учасник ряду культурологічних та арт-проектів, Костянтин Прокопович Кожемяка активно займається підтримкою вітчизняного мистецтва.
Народився 15 червня 1960 р. у м. Перевальськ Луганської області. Здобув освіту в Полтавському вищому командному училищі зв’язку за спеціальністю «Інженер радіозв’язку» (1977–1981).
|
Після тривалої служби на керівних посадах Костянтина Прокоповича запросили до роботи в органах військової контррозвідки КДБ СРСР. У день путчу 19 серпня 1991 р. написав рапорт про звільнення і заяву про вихід з КПРС.
Після завершення служби почав займатися бізнесом. З 2001 р. директор і власник Фамільної друкарні «huss», яка неодноразово долучалася до видання низки знакових книг про українське мистецтво різних часів та напрямків. Ідеалом для наслідування вважає Стефана Васильовича Кульженка — власника друкарні, видавця, активного культурного діяча кінця XIX ст. у м. Києві, який доклав чимало зусиль для популяризації української культурної спадщини.
На початку 2014 р. Костянтин Кожемяка заснував благодійну організацію «Фонд культурних ініціатив ArtHuss», який має на меті популяризувати та підтримувати сучасне українське мистецтво серед представників українського бізнесу «Art and Business communication». Залучення уваги бізнесу до вітчизняного мистецтва і, навпаки, використання можливостей мистецтва як інструменту просування брендів — той симбіоз, який дозволяє обом сторонам домогтися максимального прогресу. Костянтин Прокопович прагне інтегрувати і розвивати в Україні співпрацю художників з великими компаніями, що прийнято у всьому світі.
Благодійна організація «Фонд культурних ініціатив ArtHuss» організовує культурні проекти, художні виставки, проводить благодійні аукціони на підтримку соціально значимих подій, що відбуваються в Україні, виступи на бізнес-заходах. Широкого розголосу набув проект «Ми просто йшли» (присвята до 200-річчя з Дня народження Т.Г. Шевченка), який побачили у Нью-Йорку та Києві. Креативними ідеями запам’ятався міжнародний культурний проект «Опір матеріалів». За допомогою мистецьких засобів автори спробували дослідити приховані духовні чинники природи українця, які допомогли прийняти виклик часу, перетворитися із жертви у людину, що сама прагне творити свою долю.
Спільно з партнерами в рамках суспільної ініціативи «АРТ-ФРОНТ» у жовтні 2014 р. «Фонд культурних ініціатив ArtHuss» провів благодійний аукціон на підтримку бійців, що постраждали у зоні антитерористичної операції. Представлено сотню мистецьких полотен українських художників, іменитих і перспективних. Серед митців — Анатолій Криволап, Олександр Ройтбурд, Дмитро Левицький та Павло Маков. На аукціоні зібрано майже 900 тисяч гривень.
Благодійна організація є видавничим партнером Національного художнього музею України, меценатом Театру драми і комедії на Лівому березі Дніпра.
Життєве кредо Костянтина Кожемяки: «Менше слів, більше справ. Ніхто, крім нас».
Одружений, має двох синів.
|