ЄВТУШЕНКО
Олена Іванівна

СУДДЯ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ м. КИЄВА

Заслужений юрист України, президент громадської організації ''Асоціація суддів м. Києва'', кандидат юридичних наук.

Народилася 23 березня 1956 р. в м. Києві. Батько Іван Петрович (1932–1983) працював директором промком-бінату Київського військторгу. Мати Віра Іванівна (1932–1992) – робітниця.
У 1973 р. Олена Євтушенко закінчила загальноосвітню школу № 78 м. Києва і вирішила присвятити своє життя юриспруденції. Перші професійні навики набувала як секретар Шевченківського районного суду м. Києва. У 1974 р. вступила на вечірнє відділення юридичного факуль-тету Київського державного університету імені Тараса Шевченка. Диплом юриста-правознавця отримала у 1980 р.
О. І. Євтушенко обіймала різні посади: секретар військової прокуратури Київського гарнізону; державний нотаріус 13-ї Київської нотаріальної контори; суддя Дарницького районного суду м. Києва; суддя Харківського районного суду м. Києва.
У червні 1993 р. обрана суддею Київського міського суду. Нині – суддя Апеляційного суду м. Києва. Має перший суддівський клас. Загальний стаж судової роботи становить понад 25 роки.
У період з 1999 р. по 2003 р. викладала практику засто-сування цивільного права в Академії адвокатури України. Водночас займалася написанням кандидатської дисертації ''Особливості визнання та виконання рішень іноземних судів'' в Інституті держави і права України. Наукову роботу захистила у грудні 2005 р. У вересні 2006 р. отримала диплом кандидата юридичних наук.
З 2001 по 2005 рр. як лектор виступала на семінарах з питань Європейської конвенції про захист прав людини та основних свобод.
Отримала сертифікат Європейського суду за активну участь у програмі щодо вивчення суддями України Європейської конвенції. За цією програмою відвідувала апеляційні суди Львівської, Донецької, Київської, Полтавської, Вінницької, Кіровоградської областей, міст Києва та Севастополя; побувала і в районних судах.
Брала участь у семінарах, які відбувалися за кордоном, – у Франції, Німеччині, Нідерландах, Швейцарії, Чехії, Угорщині, Австрії. У цих країнах знайомилася з роботою судів, підготовкою кадрів для них, самим судовим процесом.
О. І. Євтушенко також брала участь у семінарах щодо судоустрою та незалежності судової влади; з проблем, які виникають при розгляді Апеляційними судами України справ за клопотаннями про визнання та дозвіл виконання рішень іноземних судів на території України та за межами України; з питань захисту інтересів українських компаній у міжнародному арбітражі тощо.
У 2004 р. О. І. Євтушенко обрана президентом громадської організації ''Асоціація суддів м. Києва''. Асоціацію створено з метою: задоволення та захисту законних соціальних, економічних, творчих, вікових, національно-культурних, спортивних та інших спільних інтересів; сприяння становленню громадянського суспільства, розвитку демократичного законодавства та правосуддя, підвищенню авторитету судової влади та зміцненню незалежності суддів, розвитку правової теорії та юридичної просвіти, підвищенню професійної кваліфікації суддів та організації обміну досвідом з суддями інших країн.
Олена Іванівна – автор численних публікацій у юридичних виданнях із застосування законодавства в практиці суду.
У січні 2006 р. Олені Євтушенко присвоєно звання ''Заслужений юрист України''.
Неодноразово заохочувалася головою Апеляційного суду м. Києва, головою Київської міської державної адміністрації. Нагороджена відзнакою Вищої ради юстиції та Грамотою Верховної Ради України.


Логос Україна         ДУМИЧ Тарас Володимирович         Зміст         ЄВДОКИМОВ Валерій Олександрович