ВОЙТОВИЧ
Сергій Адамович

ПАРТНЕР ЮРИДИЧНОЇ І ПАТЕНТНОЇ ФІРМИ
''ГРИЩЕНКО ТА ПАРТНЕРИ''


Кандидат юридичних наук, доцент, доктор права Європейського Університетського Інституту (Флоренція).

Народився 6 липня 1959 р. в м. Березне Рівненської області.
У 1981 р. закінчив із відзнакою факультет міжнародних відносин та міжнародного права Київського університету імені Тараса Шевченка.
Важливий період життя пов'язаний з цим факультетом, а пізніше із створеним на його базі Київським Інститутом міжнародних відносин, де протягом тринадцяти років працював викладачем, доцентом кафедри міжнародного права. Професійні зв'язки з цим навчальним закладом підтримує постійно: читав курси лекцій з міжнародного права та міжнародного економічного права; виступає офіційним опонентом під час захисту кандидатських дисертацій.
Своїм наставником і вчителем вважає видатного юриста зі світовим ім'ям, професора І. І. Лукашука, який, завдяки вражаючій любові до творчості та міжнародного права, мав могутній вплив на ставлення С. А. Войтовича до юридичної професії.
Професійне життя С. А. Войтовича поділяється на два періоди: науково-викладацької роботи (1981–1994 рр.) та юридичної практики (1994–2007 рр.).
У 1989–1990 та в 1992–1993 рр. в Європейському Університетському Інституті (Флоренція) проводив наукові дослідження з міжнародного економічного права, які розпочав у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. У 1990 р. у Європейському Університетському Інституті здобув ступінь магістра права, а в 1993 р. захистив докторську дисертацію в цьому інституті (консультантом був відомий європейський учений, професор Антоніо Кассезе).
З 1993 р. С. А. Войтович – партнер юридичної і патентної фірми ''Грищенко та Партнери''. Практикує в галузях: інвестиції, фінансові операції, корпоративне право, міжнародне право та міжнародний арбітраж. З 1993 по 1994 рр. С. А. Войтович працював консультантом Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) з питань інвестиційного права деяких держав-членів Співдружності незалежних держав.
У 1995 р. стажувався в Академії американського та міжнародного права (Даллас, Техас), у 1996 р. – в юридичній фірмі Dickson Minto W.S. (Лондон).
З 1997 по 2001 рр. – член Палати незалежних експертів з іноземних інвестицій при Президентові України, де, як член журі експертів брав участь у розгляді чотирьох інвестиційних спорів.
Як юридичний радник держави Україна брав участь в арбітражних справах за позовами трьох американських інвесторів Дж. Леміра (1998–2000), Дженерейшн Юкрейн (2000–2003), WNISEF (2004–2006) та литовської компанії Токіос Токелес (2002–2007), які розглядалися у Міжнародному Центрі з врегулювання інвестиційних спорів (ІКСІД, Вашингтон). Дві справи Україна виграла, в двох інших – з ініціативи інвестора було досягнуто угоди про врегулювання без грошової компенсації з боку держави. Це один із кращих у світі показників для держави-відповідача в міжнародних інвестиційних арбітражних справах.
У 2003 р. С. А. Войтович був нагороджений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України за вагомий особистий внесок у перемогу України в арбітражній справі за позовом американської компанії Дженерейшн Юкрейн в ІКСІД.
Член Київської обласної адвокатури. Автор монографій: ''Принципи міжнародно-правового регулювання міждержавних економічних відносин'' (1988), ''International Economic Organizations in the International Legal Process'' (Martinus Nijhoff, 1994). Співавтор монографії ''Міжнародний центр по врегулюванню інвестиційних спорів (ІКСІД): Деякі питання юрисдикції та арбітражного провадження'' (2005) та підручника ''Міжнародне право. Основні галузі'' (розділ ''Міжнародне економічне право'') (2004).
С. А. Войтович – автор понад 60 професійних публікацій у вітчизняних і закордонних виданнях.
Для Сергія Адамовича бути хорошим фахівцем означає мати юридичне мислення та інтуїцію, які формуються на основі спеціальних фахових знань та багаторічного досвіду; а також внутрішнього прагнення до справедливості.
Одружений. Має дочку Олександру та онуку Голубу.

Логос Україна         ВІХРОВ Володимир Васильович         Зміст         ВОЙТЮК Ірина Анатоліївна