ШЕВЧЕНКО
Ігор Анатолійович

СТАРШИЙ ПАРТНЕР ЮРИДИЧНОЇ ФІРМИ
''ШЕВЧЕНКО ДІДКОВСЬКИЙ І ПАРТНЕРИ''






Адвокат в Україні та в штаті Нью-Йорк, США, засновник та перший Президент Асоціації правників України, член Національної комісії з укріплення демократії та утвердження верховенства права при Президенті України, засновник Форуму молодих лідерів України, член Форуму молодих лідерів світу при Світовому економічному форумі в Давосі.

Народився 10 січня 1971 р. у м. Олександрія Кіровоградської області.
Бажання працювати на ниві юридичного фаху та стати правником – міжнародником з'явилося у Ігоря Шевченка ще у школі. Проте, успіхи та досягнення у спорті, входження до складу юніорської збірної СРСР з легкої атлетики не дали цій мрії втілитися відразу. У 1988 р. вступає до Київського інституту фізичної культури та спорту. Згодом переводиться на історичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Після року успішного навчання Ігор домігся переводу на юридичний факультет того ж навчального закладу. У 1992 р., після конкурсного відбору, його переводять до Інституту міжнародних відносин на відділення міжнародного права, який він успішно закінчує.
Ще до навчання на юридичному факультеті Шевченко потрапив у юридичне середовище коли працював особистим помічником Олександра Чалого, який в той час очолював юридичну фірму ''Легіс''. Він був тією людиною, від якої Ігор отримав перші навички юридичного фаху.
Бажання застосувати набуті знання на практиці допомогли йому потрапити на стажування до юридичної фірми ''Фрішберг і Партнери'', куди його запросила Ольга Ігорівна Лукашук. Потім, він отримав нагоду на практиці засвоїти засади дипломатичної та консульської служби під час стажування у Посольстві України у Брюсселі влітку 1994 р.
Доленосною стало проходження юридичної практики в фірмі Василя Івановича Кисіля. Саме він надихнув Ігоря Шевченка та його одногрупника Олексія Дідковського на створення власної фірми. Так, у жовтні 1995 р. була заснована юридична фірма ''Шевченко Дідковський і Партнери''.
Здобуваючи необхідні знання Ігор Шевченко проходить стажування в Антимонопольному комітеті України, навчається в Академії європейського права Європейського університету (Італія), та здобуває кваліфікацію фахівця з міжнародних ринків капіталу у Лондонському інституті цінних паперів (Великобританія). Вигравши конкурс та отримавши стипендію, Ігор Шевченко навчається в Державному університеті штату Міннесота (США) та у травні 1997 р. отримує ступінь магістра права.
Успішно склавши адвокатський іспит, проходить стажування в нью-йоркському офісі міжнародної юридичної фірми Кудер Бразерс (Coudert Brothers). Саме там Ігор Шевченко побачив, як працює справжня західна фірма.
Повернувшись в Україну Ігор Шевченко разом із своїм партнером – Олексієм Дідковським виводять свою фірму у лідери юридичного ринку України. Сьогодні їх фірма є однією із кращих в країні, успішно забезпечує юридичний супровід великих міжнародних проектів. Завдяки впровадженню управління західного зразка та маючи досвід багаторічної співпраці із провідними міжнародними юридичними компаніями, фірма досягла найвищих міжнародних стандартів в юридичній практиці.
Ігор Шевченко входить до трійки найвідоміших юристів України за результатами дослідження ''Юридичні фірми України 2006''. Він високо рекомендований як юрист у галузі корпоративного права, а також у галузі злиття та поглинання компаній за результатами дослідження міжнародного спеціалізованого довідника ''PLC Which Lawyer? Yearbook 2006'' (''PLC Кращі юристи. Щорічник 2006'') та входить до числа провідних юристів світу в галузі корпоративного управління за результатами досліджень міжнародного юридичного видання ''International Who's Who of Corporate Governance Lawyers'' (''Хто є хто в світі серед юристів корпоративного управління'').
Розуміючи важливість консолідації зусиль українських правників та їх об'єднання для розвитку правничої професії та розбудови держави у 2002 році Ігор Шевченко ініціює створення Асоціації правників України. У серпні 2005 року призначений членом Національної комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права при Президенті України.
Здобутки Ігоря Шевченка були визнані і на міжнародному рівні – у січні 2006 року Ігоря Шевченка першим з українців обирають до Форуму молодих лідерів світу в рамках спеціальної ініціативи Всесвітнього економічного форуму у Давосі. А у травні того ж року Ігор також першим з українців стає стипендіатом Всесвітньої програми лідерства Єльського університету. Участь у цих програмах надихнула Ігоря ініціювати у лютому 2006 року створення Форуму молодих лідерів України, мережі соціально відповідальних громадян та організацій (www.fmlu.org).
Для Ігоря Шевченка не властиво зупинятися на досягнутому. Ігор переконаний, що людина, яка досягла успіху на професійній ниві повинна допомагати суспільству та країні в цілому. Тому, все більше уваги він приділяє громадській діяльності спрямованій на розвиток нашого суспільства. А його життєвий принцип можна відобразити у фразі Джона Кенеді ''Не запитуй, що держава може зробити для тебе, запитай, що ти можеш зробити для своєї держави''.




Логос Україна         ШЕМШУЧЕНКОЮрій Сергійович         Зміст         ЩЕРБИНА Володимир Миколайович